Супрун розповіла про тести, через які мітингували франківські студенти-іноземці

  • З першого по третє липня студенти медичних університетів третього курсу спеціальності “Медицина” складали міжнародний іспит з основ медицини — IFOM (International Foundations of Medicine).

    Нагадаємо, що 27 травня, в Івано-Франківську студенти-іноземці з ІФНМУ вийшли на акцію протесту під стінами свого університету. Вони виступають проти несправедливості при здачі фінального іспиту КРОК-2. За словами студентів, на екзамені майже не було заявлених наперед для підготовки тем, але було багато питань, яких вони взагалі не вчили і які відносяться до інших розділів медицини.

    За словами виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун іспит складало 10 099 студентів, не з’явились 2783. При цьому переважна більшість — 2194 студенти не прийшли на іспит без поважної причини. Лише 45 людей не з’явились з поважної причини, яку вони підтвердили документом. Інша частина — 544 людини на час проведення іспиту були відраховані, або знаходилися в академічній відпустці.

    Середній відсоток правильних відповідей — 30,2% по всій групі (що здавали українською, англійською чи російською).

    Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM. Студенти Івано-Франківського медичного університету (ІФНМУ) перекрили вхід в університет, бігали з камерами, знімали тих студентів, які намагалися йти складати іспит з погрозами, якщо ті підуть. Були також погрози спостерігачам, студенти вривалися в аудиторії, де проходили іспити. І це лише невелика частина прикладів“,- пише Супрун.

    Уляна Супрун додає, що крім цього, в перший день здачі іспиту одному з іноземних студентів з Йорданії Аль-Шлюль Мохаммаду Абед Аллах Мохаммаду вдалося сфотографувати близько 50 тестових завдань і поширити їх в мережі.

    Тобто студенти, що здавали пізніше, мали можливість побачити деякі питання заздалегідь“, – йдеться в дописі.

    Характерним для цього IFOM є те, що в переважній більшості, студенти, які саботували іспит і не прийшли на нього, — це студенти-іноземці. По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була.

    Але IFOM — це повністю незалежний іспит, який виключає таку можливість. І його введення означає фактично нову еру в медичній освіті в Україні. Це кінець епохи продажу дипломів лікаря. Для всіх.

    Всіх, хто причетний до саботажу, буде покарано. Зараз створюється міжвідомча комісія, що розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоби не допустити такі порушення у майбутньому. Відповідальність за них буде більш жорсткою“, – зауважує Супрун.

    Уляна Супрун додає, що вони будуть захищати права чесних студентів, які попри саботаж і поширення фейків прийшли і склали іспит.

    До теми: Супрун і Гриневич – на вихід: у Зеленського сказали, хто може стати міністрами

    Фото-ілюстративне

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!