Вперше в області: у Франківську провели унікальну операцію з заміни плечового суглоба

 • Вперше в Івано-Франківській області у відділенні травматології та ортопедії ЦМКЛ ІФМР провели цементне реверсивне ендопротезування плечового суглоба.

  73-річний пацієнт звернувся з нестерпними болями в плечі, що посилювалися вночі, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської міської клінічної лікарні.

  Ще в молодості чоловік отримав спортивну травму, яка з роками та постійними навантаженнями призвела до утворення дрібних хондромних тіл. Зараз він відновлюється після операції та повертається у звичний ритм життя.

  Ендопротезування суглобів – хірургічне втручання, спрямоване на заміну пошкодженої тканини ендопротезом. Штучний суглоб виконує всі покладені функції здорового з’єднання.

  Операцію проводять при використанні методів цементної та безцементної фіксації. Цементна фіксація штучного суглобу проходить при використанні кісткового цементу (поліметилметакрилату). Такий тип фіксації застосовують пацієнтам в залежності від віку, стану кісткової тканини, виду ураження суглобу та інше. При реверсному типі ендопротезування компоненти протеза міняють місцями, що дозволяє швидко відновити функцію плечового суглобу.

 • Читайте також: В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні почали проводити кардіохірургічні операції новонародженим дітям з допомогою сучасного обладнання

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!