Вперше в Україні: у франківському драмтеатрі анонсують премʼєрний показ драми «Дзяди»

 • У виставі звучатиме російська мова – задля маркування ворогів, а одна з дій  відбуватиметься у фойє театру.

  На цих вихідних, 27 та 28 травня, о 18:00, відбудуться премʼєрні покази драми «Дзяди» польської режисерки Майї Клечевської за однойменною поемою Адама Міцкевича, інформують в театрі, пише Галицький кореспондент з посиланням на сторінку театру

  Наша міжнародна команда – в передчутті першого в Україні показу цього драматичного твору, – йдеться у повідомленні. – Унікальність роботи над премʼєрою є не лише в тому, що «Дзяди» за Адамом Міцкевичем будуть представлені в Україні вперше, а й те, що постановчий склад команди у переважній більшості складається з поляків, що дозволяє більш тонко відтворити ідеї перлини польської літератури та зіставити її із сучасними контекстами”. 

  Також розповідають, що 30 січня 1968 році у Польщі, після останнього дозволеного показу цієї постановки, відбулася студентська маніфестація, яку силою розігнала поліція, а сам твір Адама Міцкевича заборонили через його антиросійський дискурс. Після серії протестів розпочалася Польська політична криза 1968 року.

  “Драма «Дзяди» має антиросійський дискурс та несе чіткий безапеляційний меседж до тих, хто досі каже «Це не наша війна» або «Я пацифіст». Майя Клечевська відповідає їм: «То є ваша війна. І ми виграємо її усі разом! Бо українці боронять кожного із нас», – пояснюють у театрі. 

  Читайте також: В українському Vogue написали про роботу франківського драмтеатру під час війни

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!