Впевнена

  • Заходить вона у двері, і я звертаю на неї увагу. Не тільки я, а й увесь зал. І не те, щоб вона була красунею чи її одяг чимось вирізнявся. Та є у ній щось таке невловиме… Очі дивляться в конкретну точку, обличчя розслаблене, осанка рівна. Вона чітко знає, куди йде і, мабуть, чого хоче. Про таких людей кажуть – “впевнена”. Зізнаюсь собі, що хотіла б бути схожою на неї.

    Та що таке впевненість? І чому ми так захоплюємося по-справжньому впевненими в собі людьми? Що таке впевненість для мене?

    Впевнена людина точно знає, чого хоче. Її справжні бажання одразу стають цілями. Це перший із проявів впевненості. Така поведінка дає можливість відкинути сумніви і йти до бажаного. Адже якщо ти знаєш, чого хочеш, то навіщо сумніватися?
    Ці люди рідко звертають увагу на думку навколишніх. Вони можуть спокійно вислухати всі аргументи, чому вчиняють неправильно, але, чітко знаючи своє, залишаться зі своєю думкою. Вони можуть не мати чіткого плану дій, проте не бояться помилок, адже помилки для них – це тільки навчання.
    Деколи їхню впевненість можна сплутати з егоїзмом. Хай так, адже це здоровий егоїзм, де впевнена людина не буде рятувати когось чи, навпаки, приміряти роль жертви.
    Ви вважаєте, такі люди – міфічні істоти? А от і ні. Ми всі народжуємося впевненими тією чи іншою мірою, адже впевненість  – ніщо інше, як вміння слухати себе і бути вірним собі, часто всупереч здоровому глузду чи думці соціуму.

    Чи пам’ятаєте ви себе в тому віці, коли у вас явно проявлялося бажання чи небажання щось робити? Деколи ці моменти стають справжнім випробовуванням для батьків. Адже дитина інколи не розуміє, що її бажання призведуть до певних небажаних наслідків.
    “Поки не доїси – з-за столу не вийдеш”, “Одягни светр, на вулиці прохолодно”, “Йди на карате, а не на музику, зможеш за себе постояти”… Як часто ми чули подібні фрази в дитинстві чи й самі повторюємо їх своїм дітям? І, здавалося б, такий чистий прояв любові до дітей, як опіка, деколи стає справжньою завадою до формування у них впевненості. Скажіть, будь ласка, як дитина навчиться відчувати ситість, якщо вона завжди доїдає страву не до моменту ситості, а до кінця? Як вона пізнає відчуття холоду і навчиться дбати про себе, якщо їй завжди нагадують взяти светр? Як проявиться внутрішня нереалізованість у музиці, заглушена успіхами в карате?

    Впевненість є у кожній людині від народження, і ми проявляємо її впродовж дитинства, виражаючи свою волю. Дуже часто нашу волю придушували і не давали нам проявитися, оскільки це суперечило загальним нормам (звідси і прояви протесту у підлітків). Тільки деяким щастить зберегти це відчуття себе, і таких людей ми називаємо впевненими. Інші ж і в дорослому віці підсвідомо шукають того, хто б прийняв рішення за них.

    А що ж робити тим, хто не знає, чого хоче, або завжди сумнівається у зробленому кроці?
    Є дієві вправи, які допоможуть розвинути впевненість. Їх потрібно включити до своїх щоденних справ і застосовувати якомога частіше.

    Перше – кожного разу, коли ви щось робите (їсте, бігаєте, йдете на роботу, зустрічаєтесь із друзями), запитуйте себе: “Чи справді я цього хочу?” Часто ми робимо щось, так би мовити, “на автоматі” – п’ємо каву зранку, зустрічаємося з подругою в обід, займаємося давно набридлою справою, бо так звикли, а не тому, що так хочемо. Виробіть у собі звичку робити те, що справді хочеться, і почніть з малих речей. З часом ви зрозумієте, що багато чого ви самі собі забороняли мати.

    Друга вправа – коли кудись йдете чи їдете, помічайте якомога більше деталей всередині свого тіла: як б’ється серце, як напружуються м’язи, як розширюється грудна клітка від вдиху і як вона звужується від видиху, які емоції ви відчуваєте у цей момент.

    Третє – хваліть себе за найменші (середні і найбільші) прояви впевненості, вираження власної думки, сили духу.

    Ці вправи робіть щодня протягом двох місяців і записуйте свої спостереження у щоденник. Гарантую, ви будете здивовані результатом і швидкими змінами.

    Будуть питання – звертайтесь за індивідуальною консультацією.

    І будьте щасливі.

    Для персональних консультацій шукайте мене в Facebook: Ievgeniia Kartushova

    Телефон: 066 86 99 101

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!