Вручати повістки в Україні можуть по-новому: експерти розповіли про зміну підходу

 • В Україні кілька місяців триває дискусія, наскільки правомірним є вручення повісток у громадських місцях: на АЗС, зупинках громадського транспорту, в магазинах, на ринках, просто на вулиці.

  Проте під час нового етапу загальної мобілізації процедура вручення повісток має всі шанси змінитись.

  У законі немає чітко визначеного місця, де саме можна вручати повістки. Але нерідко повістки вручають у людних місцях з порушеннями закону. Підсумком дискусії стала петиція до президента з вимогою заборонити видавати повістки у громадських місцях, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “ТСН”.

  “Зараз багато охочих людей, які мають бойовий досвід, але не можуть вступити на службу, оскільки багато де набрали людей на вулицях, а вони не мають ні досвіду, ні достатнього бажання воювати”, – пише автор петиції Ігор Нерозя.

  У результаті протягом місяця петиція набрала понад 26 тисяч підписів (з 25 тисяч необхідних), і президент відреагував, заявивши, що доручив прем’єру Денису Шмигалю комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання.

  “Є затверджений Кабміном порядок організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов’язаних. І в цьому документі є правила вручення повісток. Але ці правила так обтічно написані, що не вказано, де саме можна вручати повістки: якщо не заборонено видавати на АЗС, то видають. Тому, я думаю, правильніше було б докладно розписати, де і яким чином видаються повістки, що вони направляються за місцем проживання, за місцем роботи, і тоді у нас буде порядок”, – сказав адвокат Дмитро Бузанов.

 • За його словами, тоді у разі незгоди чи порушень люди зможуть, посилаючись на нові норми, писати скарги та притягувати співробітників військкоматів до відповідальності за порушення порядку.

  Читайте також: Посидьте в тилу. Які хвороби звільнять від служби в армії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!