Всесвітній день доньки: 12 січня в історії

 • 12 січня у світі відзначаються День викрадень, День посадки внутрішнього дерева і День «Працюй старанніше».

  12 січня також проводять Всесвітній день доньки. Міжнародна ініціатива, яка виникла з Національного дня дочки в Індії.

  12 січня, віряни вшановують пам’ять християнської святої Анисії Солунської. Вона постраждала за віру при імператорі Максиміані, а сама мучениця з християнської родини з грецького міста Салоніки. Інші назви свята: «Онисія», «День Онисії Шлуночниці», «Порізуха», «Онисії зимові». Цього дня не можна займатися рукоділлям: в’язати, прясти, вишивати, шити. Також заборонено приймати подарунок від незнайомої людини. На Онисії в жодному разі не можна піднімати хустку, яка буде лежати на дорозі – накличете біду.

  Іменини у Ірини, Марії, Тимона, Давида і Йосипа.

  Цього дня:

  1894 – народився Юліян Вассиян, український публіцист, громадський і політичний діяч, філософ, націоналіст-мельниківець. Ідеолог ОУН, член Проводу українських націоналістів. На установчому з’їзді ОУН 1929 р. виголосив свою знамениту доповідь “Ідеологічні основи українського націоналізму”

  1907 – народився Сергій Корольов, радянський вчений, академік, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, батько радянської космонавтики.

  1909 – народилася Марія Примаченко, українська художниця, представниця “наївного мистецтва”

  В 1910-му юна пара з Китаю стала наймолодшими батьками в історії – батькові було 9 років, а матері – 8.

  1913 рік —Йосип Джугашвілі вперше підписався псевдонімом “Сталін”.

  1928-й — в США стратили першу жінку на електричному стільці. 

  1938 року німецький археолог Вільгельм Кеніг при розкопках під Багдадом виявив предмет, який виявився найдавнішою батареєю з гальванічних елементів.

  За дві тисячі років до винаходу Вольта і Гальвані такими батареями користувалися мешканці Сходу. Давні батареї являли собою мідні циліндри зі сталевими сердечниками. Вони були скріплені між собою за допомогою свинцю й олова, сплавлених у пропорції, яка часто застосовується і зараз.

 • 1954-го в австрійській провінції (землі) Форарльберг внаслідок сходження лавини загинули 200 людей.

  Через дев’ять годин друга лавина поховала під собою ще 115 осіб. Це найбільша трагедія такого роду в австрійській історії.

  1976 – померла Агата Крісті (уроджена Міллер, прізвище за другим чоловіком – Маллоуен), англійська письменниця, авторка детективів, дама-командор ордену Британської імперії.

  В 1981 році відбулася прем’єра серіалу “Династія” на телеканалі Ай-Бі-Сі.

  В 1998-му — 19 країн – членів Євросоюзу підписали протокол про заборону клонування людини.

  2005 – із мису Канаверал запущено космічний апарат “Deep Impact”, розроблений для вивчення будови ядра комети Темпля-1. Апарат при зближенні з кометою мав бомбардувати її, щоб відкололися уламки, з аналізу яких можна зробити відповідні висновки.

  2006 – у Туреччині вийшов з тюрми після 25 років ув’язнення Мехмет Алі Агджа, який здійснив замах на Папу Римського Івана Павла ІІ.

  2007 рік — Китай збив власний метеорологічний супутник, таким чином уперше за останні двадцять років застосувавши зброю в космосі.

  За матеріалами Історичної правди

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!