Всесвітній день комп’ютерної грамотності та День фортуни: 2 грудня в історії

 • Сьогодні світ відзначає Всесвітній день комп’ютерної грамотності, День фортуни, Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

  Православна церква 2 грудня вшановує пам’ять святого Авдія. У народі вірили, що Авдій є небесним покровителем домашнього господарства і сімейного добробуту. За це святого прозвали Радетелем. 

  Іменини у Адріана, Герасима, Сергія і Дениса.

  Цього дня: 

  1409 – відкрився Лейпцизький університет – один із найстаріших у Європі

  1805 – в Аустерліцькій битві, яка одержала назву “Битви трьох імператорів”, 73-тисячна армія Наполеона завдала розгромної поразки об’єднаній російсько-австрійській армії (86 тисяч).

  1816 – у Лондоні луддити (борці з верстатами) влаштували масові акти знищення машин і верстатів на підприємствах

  1870 – Рим проголошений столицею Італійського королівства

  1942 – група вчених з університету Чикаго на чолі з Енріко Фермі продемонструвала керовану ядерну реакцію на першому ядерному реакторі

  1949 – Генеральна асамблея ООН ухвалила Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції іншими особами. Цей день щороку відзначається як Міжнародний день боротьби за скасування рабства

  1954 – завершення “епохи маккартизму”. У цей день Сенат США 67 голосами проти 22 засудив сенатора Джозефа Маккарті, який раніше очолював сенатську комісію з розслідування антиамериканської діяльності, за поведінку, що “суперечить традиціям Сенату”.
  Маккарті, який розгорнув гучну істеричну кампанію полювання на комуністів, які нібито проникли в усі держустанови США, був підданий загальному остракізму і пішов у відставку.

  1971 – утворилася Федерація Об’єднаних Арабських Еміратів (об’єднує сім князівств)

  1982 – хірурги з університету Юти вперше імплантували постійне штучне серце (апарат Jarvik-7 конструкції Роберта Джарвіка) пенсіонерові Барні Кларку, який після цього прожив 112 днів

  1998 – колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка заарештували у Швейцарії за звинуваченням у відмиванні викрадених державних грошей

  2001 – одне з найбільших банкрутств у світовій історії: крах найбільшої нафтової корпорації США “Енрон”.
  Розслідування “справи “Енрону” (топ-менеджери компанії й аудитори займалися приписками) потягло за собою серію корпоративних скандалів у США.

  2010 — Верховна Рада прийняла Податковий кодекс України.

  За матеріалами Історичної правди

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!