Всі кримінальні провадження про незаконне збагачення будуть закриті – НАБУ

 • Скасування Конституційним судом України статті Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення – це крок назад в антикорупційній реформі, пише УНІАН.

  Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Національного антикорупційного бюро:

  “Національне бюро вважає, що позбавлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке є наслідком рішення Конституційного суду, відкриває посадовцям можливості для зловживань та надає індульгенцію на вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень. Відтепер мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведена, в Україні не вважаються карним злочином», – зазначили в НАБУ.

  Такий крок, на думку Національного бюро, є політично вмотивованим і протирічить зобов’язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.

  В НАБУ переконані, що КСУ прийняв політичне рішення:

  “Страх відповідальності напередодні початку роботи новоствореного Вищого антикорупційного суду України, який розглядатиме справи від НАБУ і САП, в тому числі і з цією кваліфікацією, включив своєрідні політичні механізми регуляції», – йдеться у повідомленні.

  Також у заяві йдеться, що віднині всі провадження щодо корупціонерів будуть закриті:

  «Наразі детективи НАБУ розслідують факти незаконного збагачення на загальну суму понад півмільярда гривень в межах 65 кримінальних проваджень. Серед осіб, походження статків яких викликає питання на предмет законності джерел походження, – чимало суддів, прокурорів, народних депутатів, колишніх та чинних керівників органів державної влади», – розповіли в НАБУ.

  Національне антикорупійне бюро зазначає:

  «Рішення КСУ означає, що всі кримінальні провадженні в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді. Йдеться про голову Державної аудиторської служби (обвинувачується у незаконному збагаченні на майже 10 млн грн), військового прокурора сил АТО (майже 3 млн грн незаконного збагачення), судді з Луганщини (понад 13 млн грн), міністра інфраструктури (понад 4 млн грн)», – повідомляють у бюро.

  У відомстві зауважують, що поновити розслідування стосовно фігурантів всіх 65 кримінальних проваджень, а також підозрюваних та обвинувачених за вже викритими фактами незаконного збагачення (в разі повернення відповідної статті до ККУ) буде неможливим, адже закон не має зворотної сили:

  «Тому набуте майно за замовчуванням вважатиметься законним, безвідносно до джерел його походження. Переконані, що такий перебіг подій не відповідає суспільним інтересам та вимогам очищення влади від корупції. Прийняте рішення Конституційного суду – це крок назад у антикорупційній боротьбі України та крок назустріч реваншу старої системи», – наголошують в НАБУ.

  Читайте також: На Івано-Франківщині директора брокерської компанії спіймали на хабарі

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!