Ми всіх знайдемо: міністр юстиції України пообіцяв боротись за права дітей

Сьогодні, 31 серпня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція міністра юстиції України Павла Петренка.

Міністр розповів про реформи та здобутки в сфері юстиції, які вдалось втілити в життя протягом останнього року. Зокрема, він торкнувся теми аліментів, які активно стягують з безвідповідальних батьків протягом останніх місяців.

“Вже майже рік ми опікуємось правами дітей, які живуть у неповних сім’ях. А таких дітей в Україні близько трьох мільйонів – і кожній п’ятій дитині не виплачувались аліменти. Є й багато випадків домашнього насильства. Ми вирішили, що з цим треба боротись – і вже рік успішно це робимо”, – розповів Павло Петренко.

За його словами, на Івано-Франківщині близько 9 тисяч батьків не платять аліменти своїм дітям. Цей показник є досить низьким – в загальному в Україні відсоток безвідповідальних батьків є вищим.

Крім того, кілька днів тому в дію вступив другий пакет законів щодо боротьби з такими батьками. За словами міністра, завдяки всьому цьому є суттєвий прогрес по виплатах аліментів – вже близько ста тисяч українських дітей отримали всі гроші, які їм боргували батьки.

“Хочу звернутися до тих, хто забув про своїх дітей. Ми всіх знайдемо і стягнемо з кожного його борг. В країні буде справедливість, а діти будуть захищеними. Інакше й бути не може”, – додав Петренко.

Свої історії також розповіли троє мам з Прикарпаття, чоловіки яких не платили аліменти. За їх словами, завдяки нововведенням протягом останнього року їх чоловіки сплатили дітям всю суму боргу – мова йде про десятки тисяч у кожному випадку.

“Серед українських боржників є й депутати, і екс-міністри, і керівники органів місцевого самоврядування. Дехто з них хотів обійти цей закон – не вийшло. А згідно нововведень, посадовець, який більше року не платить аліменти, може бути звільнений за це”, – пояснив міністр юстиції.

Нагадаємо, У Франківську міністр юстиції відкрив оновлений РАЦС

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!