Вся країна у темряві: Ліван залишився без електрики

 • Через нестачу палива дві великі електростанції в Лівані припинили роботу. Це призвело до відключення електроенергії у більшості районах країни.

  Очікується, що відключення електроенергії триватиме кілька днів — людям доведеться покладатися на приватні генератори. Про це пише “Громадське” з посиланням на Al Jazeera та Reuters.

  Дві електростанції Лівану: Дейр-Аммар і Захрані — призупинили виробництво електроенергії 9 жовтня після кількох місяців обмеженої роботи. Без електроенергії державного виробництва людям доведеться покладатися на приватні генератори на дизпаливі, якого вже не вистачає.

  Урядовець Лівану, з яким спілкувалося агентство Reuters, зазначив, що електромережа країни повністю припинила роботу опівдні, і навряд чи запрацює до наступного понеділка, та й загалом найближчими днями.

  Основний виробник електроенергії у країні, Electricité du Liban (EDL), зазначив, що партія палива прибуде ввечері 9 жовтня і буде вивантажена на початку наступного тижня. Ще одна партія надійде пізніше цього місяця. Окрім того, там спробують залучити паливо із резервів військових, хоча поки що це навряд чи відбудеться.

  Наразі EDL веде переговори з нафтовими підприємствами в Тріполі і Захрані, щоб закупити паливо для постачання електростанціям протягом наступних кількох днів.

  Передісторія: На початку 2020 року впливова на Близькому Сході і в Лівані організація Хезболла оголосила, що країна “не прийме імперіалістські методи МВФ в управлінні економікою країни”.

  Мінфін Лівану 9 березня не здійснив платіж за євробондами в 1,2 млрд доларів, таким чином допустивши перший суверенний дефолт в історії країни. З цього моменту Ліван опинився у глибокій економічній й політичній кризі.

  Наразі понад 60% ліванців живуть за межею бідності, в країні рекордний рівень безробіття. В той же час у Лівані майже рік немає постійного уряду. Влітку 2021 року Ліван попросив у міжнародної спільноти надати країні економічну допомогу.

  Читайте також: Тариф на електроенергію для більшості українців зменшився на 17%

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!