Київська міська рада підтримала рішення про встановлення назв безіменним топонімічним об’єктам та перейменування вулиць.
Зокрема, перейменували 12 вулиць та провулків, та встановили назви двох площ, скверу та вулиці, інформують “Вікна”.
Відповідні громадські обговорення щодо цих змін попередньо відбулись на єдиному вебпорталі територіальної громади Києва у спеціальній рубриці «Е-місто» «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів», де кожен користувач мав змогу ознайомитись із запропонованим проєктом рішення, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проєкту.
Зокрема, в Святошинському районі перейменовано вулицю Миколи Кузнєцова на вулицю Олеся Бабія — на честь українського письменника, поета і літературознавця, автора Гімну ОУН та маршу Збройних Сил України “Марш Нової Армії”. Олесь Бабій був учасником звільнення Києва від більшовиків у 1919 році.
Довідка. Доктор літературознавства Олесь Бабій народився в селі Середнє, нині — Калуського району. Писав під псевдонімом Хмелик. Середню освіту здобув у Львові. Служив у австрійській армії, потім в УГА. Після стрілецького походу на Київ опинився в польському полоні, звідки йому вдалось утекти.
У Львові разом організував групу поетів-символістів «Митуса». У 1924-1929 роках здобув у Празі вищу освіту, ставши доктором літературознавства в Українському педагогічному інституті імені Миколи Драгоманова. 1932 року разом з групою чільних діячів ОУН Осипом Бойдуником, Юліяном Вассияном, Євгеном Зиблікевичем, Степаном Ленкавським, Зеноном Пеленським перебував на лаві підсудних під час процесу у Львові.
У 1944 році емігрував за кордон. Емігрантське життя Олеся Бабія розпочалося в Німеччині в таборах для переміщених осіб в Карльсфельді та Мюнхені, де він прожив чотири роки, після чого переїхав до США.
Помер 2 березня 1975 року у Чикаго. Гімн ОУН авторства Олеся Бабія став Маршем Збройних Сил України.
Читайте також: Декомунізація: у Франківську перейменували декілька вулиць