“Ви мене тримаєте незаконно!”: у Франківську судять чоловіка, який смертельно поранив підприємця

 • Сьогодні, 13 березня, Івано-Франківський міський суд розпочав підготовче засідання у справі Михайла Дерещука. Нагадаємо, 31 липня близько 13:00 озброєний чоловік випустив шість куль в місцевого підприємця Ігоря Гербіна, який сидів у своєму автомобілі біля міської ратуші. Після цього нападник втік, а згодом, увечері, його затримала поліція.

  Зухвалим стрільцем виявився Михайло Дерещук, відомий в певних колах як “Дира”. Йому інкримінують ч. 1 ст. 115 («Умисне вбивство») та ч. 1 ст. 263 («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»).

  Суддя Зеленко розповіла, що до суду поступили клопотання про повернення обвинувального акту та ряд інших клопотань від сторони підсудного, зокрема про проведення судово-медичної експертизи та деяких інших.  Проте прокурор заявив, що складено обвинувальний акт згідно з закону.

  “Відсутні підстави, щоб повернути цей обвинувальний акт та закриття цієї справи. Так, ми просимо ще долучити трьох свідків до справи. Не виключається ризик на поганий вплив на свідків та потерпілих також. Тому я прошу продовжити тримання під вартою на 60 днів”, – сказав прокурор.

  Представник Дерещука заявив, що причин для підтримки клопотання щодо продовження тримання під вартою немає. А суддя Зеленко пояснила, що більшість клопотань, які подала його сторона, не розглядаються, власне, під час суду.

  “Ці клопотання є передчасні. Тому ми вилучаємо їх, але згодом можемо повернутися, якщо рішення щодо повернення обвинувального акту не буде”, – пояснила суддя та зачитала саме клопотання.

  “Я хочу подати клопотання ще одне, щоб мені повернули речі, які вилучили при моєму затриманні. І на якій підставі ви мене утримуєте? Ви мене тримаєте незаконно!” – сказав Дерещук.

  У свою чергу прокурор зазначив, що клопотання  про повернення обвинувального акту не має підстав для задоволення. Після чого колегія суддів відправились до нарадчої кімнати.
  Після наради суд постановив не підтримати клопотання щодо повернення обвинувального акту.  Тому наступні засідання відбудуться 22 березня об 14:00 та 12 квітня об 14:00. Тримання під вартою продовжили до 11 травня включно.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!