“Ви їздите автобусами по області? Це жах”, – депутат про якість перевезення

Сьогодні, 20 травня, відбувається засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

Директор департаменту промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Подошва доповів про проект рішення обласної ради “Про якість пасажирських перевезень в області”.

Він повідомив, що послугами перевезення користуються в області 100 тис. осіб, з них близько 80 тис. – мобільним транспортом. Їхнє перевезення здійснють 350 перевізників, які за І квартал сплатили до бюджету понад 4 млн грн.

Однак голова комісії Віктор Шевченко не хотів слухати суху статистику, а хотів почути про проблеми перевезення.

 Сергій Подошва зазначив, що найбільшими проблемами є пільгові і нелегальні перевезення. Він наголосив, що правом пільгового перевезення користуються 350 тис. осіб, однак при формування держбюджету на це не заклали гроші.

«Був розроблений законопроект про повернення цього фінансування, але він був заветований президентом і повернутий на повторний розгляд Верховної Ради. Рада вчора чисто фізично до нього не дійшла», – наголосив він.

Тому більшість перевізників перевозять пільговиків за власний кошт.

Що ж стосується нелегальних чи напівлегальних перевезень, то, як повідомив чиновник, зараз це поширене явище і останнім часом такі перевезення здійснюються легковими автомобілями, які мають 6-7 посадочних місць. Вони фактично виконують регулярні перевезення.

Проте доповідь Подошви обурила Шевченка.

«Якщо вони працюють нелегально як напівтаксі, то це питання до правоохоронних органів, а не до нашої комісії. Якщо ми б забрали їх із ринку, то якість перевезення не підвищиться. Ви їздите автобусами по області? Це жах! – наголосив Шевченко. –  Можна під’їхати на вокзал і подивитись, в якому стані ті автобуси. Давайте не будемо боротися з ринком, бо чомусь в нашій державі така тенденція. Але якщо б автобуси надали якісні перевезення і за нижчу ціну, то люди не користувалися б тими напівтаксі».

Також голова комісії навів як приклад перевезення потягами, зокрема потягом “Івано-Франківськ – Рахів”, яким до Яремче можна доїхати у 90% випадках безкоштовно. А все тому, що якщо не придбати квиток у касі, то його можна придбати безпосередньо в поїзді у контролера. Однак якщо такого контролера немає, то можна їхати безкоштовно.

«Мені здається, що треба було б заслухати на наступний раз перевізників і санкціями впливати на якість перевезення», – резюмував він.

Відтак комісія вирішила запросити на наступне засідання перевізників, контролюючі органи та представників поліції.

13249389_1001182406626600_1880261642_n

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!