В Івано-Франківську відбулась зустріч – семінар з одним з кращих виноробів України Ігорем Заїкою.
Франківські виноградарі мали нагоду поспілкуватись з професіоналом в розпал виноробного сезону.
“Щоб зробити добре вино, треба знайти добрий виноград. Це як знати арифметику перед вищою математикою”, – переконує винороб.
Майстер приїхав на запрошення Клубу виноградарів Прикарпаття. Особисто пан Ігор п’є фактично тільки сухі вина, хоч вважає, що напівсолодке та інші вина мають право на життя.
“Алкогольні напої – це їжа, тому вибір вин – це вибір їжі”, – переконує Ігор.
При обробці й захисті винограду головне не препарати, бо сьогодні є великий вибір різних препаратів – головне час захисту рослини. Для винограду – це обробка по п’ятому листку, перед цвітінням, після цвітіння, після зав’язі “гороху”, за місяць перед достиганням. Різні сорти мають різний період цвітіння, тому за цим треба пильнувати. В широтах Дніпра для грона 1 кг треба 20-25 листків, на Прикарпатті трохи більше. На технічні сорти можна особливо не зважати, там грона невеликі.
“Щоб зробити добре вино, треба мати добрий шмат землі, бо робити вино – це не три-десять літрів”, – ділиться фахівець.
Для Прикарпаття слід вибирати ультраранні, ранні та максимум середньо-ранні сорти винограду. Для того, аби дубова бочка, тобто дуб не зіпсував вино, вона має бути щільною. Якщо вино легке, то дуб може зіпсувати вино. Для дубової бочки добре каберне-совіньйон. Дубова діжка “працює” 3-4 роки, а далі вже того ефекту для вина немає.