Вибори під дулами автоматів: це якийсь треш

 • Сьогодні, 1 квітня, вночі спецпризначенці оточили будівлю Окружної виборчої комісії в Надвірній, де триває підрахунок результатів проміжних виборів народного депутата від виборчого округу №87.

  СБУ пояснила такі дії «загрозою дестабілізації».

  За результатами паралельного підрахунку голосів штабів на виборах в 87 виборчому окрузі Олександр Шевченко на 184 голоси перемагає провладного Василя Вірастюка. Такий результат, окрім штабу Шевченка оприлюднив і штаб свободівція Руслана Кошулинського.

  Вчора штаб Олександра Шевченка виклав у вільний доступ (лінк https://www.facebook.com/YaShevchenkoUa/posts/293406588812616) в інтернет скан-копії всіх 117-ти протоколів ДВК округу.

  «Такі ж протоколи є у всіх учасників виборчого процесу. Представники всіх учасників підписали ці протоколи. Тому всі знають, що люди проголосували в за Олександра Шевченка. Але такий результат не сподобався владі. І вчора зранку на Прикарпаття прилетів десант із 28(!) народних депутатів, які чинили незаконний тиск на членів ОВК, вели себе по хамськи. Особливо це стосується Миколи Тищенка. Це якийсь треш, що відбувалося в комісії!», – розповідає Олександр Шевченко.

  Представники руху «Чесно» та Комітету Виборців України вже зафіксували ряд порушень.

  Зокрема голова Комітету виборців України в Івано-Франківській області Максим Лисюк повідомив про грубе порушення в ніч з 31 березня на 1 квітня, коли члени втретє оновленої за останні дні ОВК перервали засідання і вповному складі покинули приміщення ОВК: “Попередні склади цієї ж комісії робили такі перерви, але ці паузи полягали у тому, що на дільницях все одно залишалися члени комісії. Формально засідання триває, члени комісії є на ОВК, просто нема кворуму. В цьому випадку не порушено закон. Але цієї ночі взагалі було грубе порушення закону, коли опечатали приміщення ОВК і всі члени виборчої комісії покинули приміщення, де відбувається приймання виборчих документів. Фактично — це вже є перерва у безперервному засіданні”, — зауважив Максим Лисюк.

  Цікаво, що вранці, коли комісія знову зібралась на засідання, деякими членами ОВК були зафіксовані розбіжності в опломбуванні та розміщенні мішків з виборчою документацією (на фото).

 • Про це повідомляє член ОВК Назарій Вінтоняк:

  ”Вранці під час відкриття серверної, де є пакунки з виборчими бюлетенями було виявлено, що пломба та розміщення самих пакунків були в дещо іншому положенні, ніж до того, як всі члени ОВК покинули приміщення.

  Однак, на зауваження Вінтоняка голова та інші члени ОВК не відреагували.

  Член ОВК Артур Доронін підтверджує цей факт і пояснює, що голова виборчої комісії взагалі не звертає уваги на зауваження більшості членів ОВК.

  «Новопризначений голова ОВК вночі постійно зупиняв роботу ОВК, по пів-години з кимось розмовляв по телефону. Після однієї з таких розмов, близько другої години ночі в приміщення ОВК в порушення закону ввірвався нардеп Тищенко, почав ображати і провокувати Олександра Шевченка. В результаті на незаконну вимогу Тищенка голова ОВК видалив з приміщення ОВК кандидата Олександра Шевченка, всіх його довірених осіб та спостерігачів. А після наступної півгодинної телефонної розмови голова ОВК взагалі перервав засідання і в злочинний спосіб залишив приміщення без нагляду членів ОВК. Цікаво, що після опечатання приміщення він хотів здати його під охорону і відповідальність поліції, проте представник МВС відмовився, мотивуючи, що це незаконно», – розповідає свідок подій Мстислав Тарас.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!