Вибираємо мікрохвильову піч: що треба знати

 • Найперше важливо оцінити, навіщо вам потрібна мікрохвильова піч. Щоб розігріти обід, впораються навіть бюджетні малопотужні моделі. А якщо ви хочете використовувати її як духовку, треба звертати увагу на функції. Дуже різні є мікрохвильові печі https://comfy.ua/microwave-oven/brand__bosch/ – обирати треба, вивчивши головні параметри.

  Потужність – ключовий показник, що визначає як швидкість нагрівання їжі, так і приготування.

  Моделі мікрохвильової печі до 800 Вт можуть впоратися з приготуванням більшості страв, призначених для середніх температур і довгого томлення. Але для них недоступний режим швидкого розігріву продуктів – вечеря грітиметься не менше кількох хвилин. Зазвичай це нижчий ціновий сегмент. Підходить для офісу і тих, хто рідко кудись поспішає.

  Якщо хочете, щоб мікрохвильова піч могла розігріти їжу швидше, за 1-2 хвилини, вибирайте моделі потужністю від 800 до 1000 Вт.

  Більш потужні моделі в діапазоні від 1000 до 1500 Вт можуть замінити маленьку духовку – у них при належному внутрішньому обсязі можна готувати будь-що, причому досить швидко.

  Вибираючи мікрохвильову піч, враховуйте також характеристики електропроводки в приміщенні. У старих будівлях увімкнення потужної моделі одночасно з чайником або пральною машиною може спровокувати перенавантаження мережі. Як результат: від вибитих пробок в електрощитку до короткого замикання.

  Визначтеся з типом мікрохвильової печі. Від цього залежить вартість пристрою і які страви можна приготувати.

  • Соло

  До цієї групи належать найпростіші та найдоступніші моделі. Така піч забезпечить гарячу їжу, допоможе приготувати нескладні страви на кшталт тушкованої курячої грудки з овочами.

  • З грилем

  Вміє робити на продуктах рум’яну скоринку. Грилі бувають трьох типів: ТЕНи, кварцові та керамічні.

  ТЕН (трубчастий електронагрівач) зазвичай встановлюється у верхній частині камери пристрою. Це спіраль із металу з високим опором, яка укладена в металеву трубку. Такий елемент може повільно нагріватися і не надто приємно пахнути в процесі, тому його потрібно регулярно чистити від крихт і крапель жиру, хоч це може бути і непросто. Іноді ТЕНи роблять рухливими, щоб забезпечити більш рівномірне нагрівання страв та зручність догляду за піччю.

  Кварцові грилі зазвичай додатково закриті сіткою або склом, щоб було простіше підтримувати чистоту і практично непомітні, поки техніка вимкнена. Такі моделі забезпечують швидке та інтенсивне нагрівання страви.

  Керамічний гриль прогріває продукт рівномірніше та зберігає його соковитість. Це оптимальний варіант, якщо ви любите запікати цілу курку з овочами, великі шматки риби чи свинячий ошийок.

  • З конвекцією

  У таких печах встановлений один або кілька вентиляторів. Гарячим повітрям вони забезпечують рівномірний розподіл температури. В результаті страви добре пропікаються з усіх боків та не підгоряють. Якщо любите готувати булочки, піцу, м’ясо чи рибу, конвекція – якраз те, що треба.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!