Вихід із “червоної зони” має початися з наступного тижня, – Ляшко

 • Із наступного тижня регіони України почнуть виходити з “червоної зони” епідемічної небезпеки, прогнозують у Міністерстві охорони здоров’я.

  Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 16 листопада.

  “Початок виходу регіонів із “червоного” рівня епіднебезпеки прогнозовано можна очікувати з наступного тижня. Є низка областей, де знизився відсоток захворюваності, виписки почали стабільно переважати над госпіталізаціями, також знизився і відсоток зайнятих ліжок із киснем”, – сказав Ляшко.

  Голова МОЗ зазначив, що 18 областей продовжують перебувати у червоній зоні епідемічної небезпеки, з 18 листопада буде встановлено червоний рівень і на території Вінницької області.

  Водночас, від часу встановлення червоного рівня епіднебезпеки у першому регіоні – Херсонській області – минуло 30 днів. 

  “Це фактично такий же час, як у минулій хвилі. Тобто вчасно запроваджені карантинні обмеження дозволили нам іти середньостатистичними темпами”, – сказав Ляшко.

 • Міністр повідомив також, що 64% ліжок під Covid-хворих зайнято по країні (понад 49 тисяч із 78 тисяч).

  15 листопада зафіксували антирекорд за летальними випадками – 838 смертей за добу, але Ляшко наголосив, що цей показник почне падати за 2 тижні після стабілізації рівня захворюваності. Середній час від появи симптомів до смерті у жовтні складав 14 днів.

  За останні 3 місяці 94% госпіталізованих із коронавірусом були не пройшли повний курс вакцинації, а вакциновані особи госпіталізуються у 5,5 раза рідше, ніж невакциновані, наголосив Ляшко.

  Читайте також: Протягом листопада від COVID-19 померли 236 прикарпатців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!