Виховуємо бізнесмена, або На Прикарпатті підприємця притягнули до відповідальності за нецензурну лайку

 • Ми нерідко чуємо лайку на ринках, вважаючи це майже нормою життя. Та якщо подивитися на це з юридичної точки зору – то винна особа повинна нести відповідальність за таку образливу поведінку і тому є приклади.

  Так, у Богородчанському районі судом було  притягнуто до адміністративної відповідальності приватного підприємця за ст. 173 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 102 грн.

  Чим же він провинився?

  Його вина – це нецензурна лайка в громадських місцях, а саме на території ринку в смт. Солотвино, образливе чіпляння до громадян, що призвело до порушення громадського порядку і спокою громадян.

  Твердження підприємця, що сварка відбулася саме біля його робочого місця між ним та потерпілою, також не свідчить про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення. Адже ринок – це громадське місце. Підприємець звернувся навіть до апеляційного суду, та він не змінив своє рішення і 5 вересня підтвердив протиправність лайки та необхідність її покарання у матеріальному вигляді.

  Нагадаємо, що згідно 173 КУпАП дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, – тягне за собою накладення штрафу від 51 грн до 119 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20 % заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

  Нагадаємо, Обвинувачений на суді попросив його не фотографувати. Чи законно це?

 • Тетяна КОТАШЕВСЬКА

  Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

   

  сварка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!