Дивіться новий трейлер художньо-історичного серіалу «Словʼяни», спільного проєкту України та Словаччини, про традиції та міфологію давніх слов’ян.
Про це повідомила майстерня “Кузня фантазій”, яка розробила для серіалу автентичну зброю, з посиланням на сторінку словацького телеканалу-виробника “TV JOJ” у Facebook.
“Словʼяни” — це перший серіал такого масштабу, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. У фільмі можна буде побачити справжні давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почути фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України, знахарки з Чернігівщини Христини Нагорної (1900—2017 рр.).
Дія серіалу розгортається у VII столітті н. е. одночасно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня — юна травниця Драга (Поліна Носихіна). Юна травниця Драга шукає спосіб врятувати свого брата, який перетворився на оленя.
Одного разу олень приводить її до непритомного пораненого незнайомця, який не пам’ятає, хто він. Завдяки своїм чарівним здібностям Драга рятує чужинця, дає йому ім’я та пускає у своє життя. Разом вони намагаються з’ясувати, хто він такий, але чим більше дізнаються, тим більша загроза нависає над всіма жителями слов’янського городища Великий стіл.
Більшу частину матеріалу знімали влітку 2019-го поблизу селищ Дениші та Тригір’я на Житомирщині. В мальовничому лісі спеціально для зйомок побудували два давньослов’янські городища – знімальна група майже пів року прожила там на березі річки Тетерів.
Одним із постановників трюків став Матуш Лайчак, який працював над трюками в американському телесеріалі “Гра престолів” та “Дракула” 2020 року. Він також бере участь у бойових сценах серіалу “Слов’яни”. Також над трюками працював українець Ілля Юрчишин та словацький каскадер Роман Янкович, який має досвід роботи зі Стівеном Спілбергом.
В історико-пригодницькому серіалі, що має розкрити таємницю виникнення першої слов’янської держави Само, для героїв підбирали безліч типів автентичної зброї, адже там значний перетин культурних нашарувань.
Нагадаємо, український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” переміг на італійському фестивалі.