Український фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” переміг на італійському фестивалі

 • Новий документальний фільм української режисерки Аліни Горлової “Цей дощ ніколи не скінчиться” (This Rain Will Never Stop) переміг на одному з найстаріших світових фестивалів  Festival dei Popoli у Флоренції. Прем’єра в Україні запланована на 2021.

  Як повідомили “Новому українському кіно” у пресслужбі фільму, у неділю, 22 листопада 2020, журі фестивалю анонсувало на онлайн закритті Festival dei Popoli, що головну нагороду “За найкращий повнометражний фільм” (Best Feature-length film) отримали українці – стрічка This Rain Will Never Stop (“Цей дощ ніколи не скінчиться”) продюсера Максима Наконечного та режисерки Аліни Горлової з TABOR Production.

  Міжнародне журі прокоментувало нагороду українського фільму: “Україні довелося стати ареною для найжахливіших трагедій 20-го століття: Голодомор, Голокост, Чорнобиль. Сьогодні, слугуючи одними з воріт до Європейського Союзу, країна стала транзитною територією для притулку мігрантів та жертв воєн, розгорнутих навколо – від Донбасу до Сирії. «Цей дощ ніколи не скінчиться» ілюструє темну ауру місця, якого торкнулася історія, використовуючи потужні чорно-білі кадри, що нагадують велику школу неігрового радянського кіно”.

  Стрічку, яка створювалася майже чотири роки, і є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, також високо оцінили міжнародні критики з Cineuropa та Moderntimes.review:

  Cineuropa пишуть про незвичний підхід режисерки до вічної теми війни та миру: “Аліна Горлова надала свіжий погляд циклу “війна-мир” через те, що втілила у чорно-білому зображенні своєрідне розділення на “інь” та “янь”, та обрала Андрія головним героєм насиченої (і частково відстороненої) притчи”.

  Moderntimes.review влучно сформулювали: “Окрім майстерної режисури, є центральне питання, яке проходить через новий фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться” і попередній фільм Аліни Горлової “Явних проявів немає”, і саме це питання робить обидва фільми такими переконливими: що спонукає людину служити країні, яка не завжди цінує жертву? Це головоломка, навколо якої камера Аліни Горлової танцює, але ніколи не вирішує остаточно.”

  “Цей дощ ніколи не скінчиться” раніше був відомий професійній публіці під назвою “Поміж війн”. Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному “циклі війна-мир”. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

  Нагадаємо, франківцям покажуть виставу, написану дві тисячі років тому. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!