Викладача медуніверситету визнали кращим винахідником Прикарпаття

  • Нещодавно в Івано-Франківську відбувся щорічний конкурс винахідників та раціоналізаторів Прикарпаття «Галицький кмітливець», де за вагомий внесок у розвиток винахідництва і раціоналізації краю відзначили доцента кафедри онкології  ІФНМУ Володимира Голотюка.

    Він став переможцем у номінації «Кращий вчений винахідник» обласного рейтингового огляду «Науково-технічна творчість Прикарпаття» за підсумками 2015 року. Повідомляє прес-служба ІФНМУ.

    e3f81a867df9b800a7cd1e33fd9cc7d1_xl

    Науковець представив комплекс досліджень, який стосується розробки нових методів лікування раку прямої кишки і прогнозування їхньої ефективності. Розробки виконувалися на основі аналізу результатів клінічних, молекулярних, морфологічних, біохімічних та біофізичних досліджень.

    «У роботі йдеться про методи потенціювання променевої терапії на пухлину з метою покращення віддалених і безпосередніх результатів лікування онкохворих, а також про розробку нових маркерів, які би дозволили з високим ступенем імовірності спрогнозувати чутливість пухлини до опромінення», – розповідає Володимир Голотюк. Як зазначає доцент, ця тема є доволі актуальною, адже від ефективності доопераційної променевої терапії і від можливості спрогнозувати її результат залежить ефективність лікування в онкологічному сенсі, а також в плані забезпечення функціональних результатів хірургічного лікування.

    «Наприклад, у багатьох хворих операція на прямій кишці закінчується виведенням пожиттєво стоми (отвору) на живіт, – пояснює Володимир Голотюк. – Однак, якщо перед операцією застосувати високоефективну променеву терапію, лікарі зможуть у більшої кількості хворих провести так звані сфінктерозберігаючі операції, які дозволять обійтися без пожиттєвого виведення стоми на живіт, а це є надзвичайно важливим для повноцінної соціальної реабілітації хворих в подальшому. Окрім того, зменшуючи розміри пухлини і ступінь її поширення на довколишні тканини, променева терапія з потенціюванням дозволяє перевести занедбані новоутвори з розряду первинно-неоперабельних в операбельні, цим самим роблячи можливим радикальне лікування хворих».

    Нагадаємо, Google та Міносвіти запустили портал українських винахідників.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!