Використовували 12 тисяч SIM-карток: на Франківщині викрили потужну проросійську ботоферму

 • СБУ в Івано-Франківській області ліквідувала потужну ботоферму, яка виконувала завдання замовників з РФ.

  Організував її місцевий житель, спеціаліст з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Тільки від початку року він використав для реєстрації фейкових аккаунтів майже 12 тисяч SIM-карток українських та російських мобільних операторів.

  Ботоферма працювала, здебільшого, у соцмережах, месенджерах та електронних гаманцях.

  Замовниками послуг були, в основному, клієнти з РФ. І використовували її «потужності», коли потрібні були масштабні спотворення реального стану речей. У основному, це «накрутка» кількості переглядів, вподобань, коментарів у соціальних мережах та відеохостингах. «Розрахунки» велися в рублях.

  У ході проведених обшуків за місцем реального мешкання організатора ботоферми, виявлено та вилучено SIM-шлюзи, комп’ютерне та інше спеціалізоване телекомунікаційне обладнання та майже три тисячі SIM-карток операторів мобільного зв’язку.

  Наразі тривають слідчі дії.

  Після завершення експертиз планується оголосити організатору оборудки про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що передбачено ст. 361 Кримінального Кодексу України.

  Документування протиправної діяльності здійснювалося за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

  До слова, СБУ проведе антитерористичні навчання на Івано-Франківщині

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!