Виплати ВПО розширять: хто ще з українців зможе отримувати допомогу

 • Держава хоче допомогти громадянам адаптуватися після повернення в країну.

  Українські біженці, які зараз живуть за кордоном, зможуть оформити виплати, передбачені для вимушено переміщених осіб (ВПО), після того, як повернуться в Україну.

  Про це в ефірі телемарафону 19 вересня заявила заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак, пише “Фокус”.

  “Усі громадяни при поверненні з-за кордону і які не мають місця проживання внаслідок руйнування будинку, або якщо житло знаходиться на окупованій території чи в зоні бойових дій, то ці громадяни так само мають право на призначення виплат для ВПО”, — розповіла вона.

  Як пояснила Марчак, фінансові виплати допоможуть людям, які повернулися, адаптуватися в країні. Гроші виплачуватимуть аж до того моменту, коли сім’я зможе знайти роботу, орендувати житло.

  За словами чиновниці, сім’я, яка повертається з-за кордону, зможе оформити виплати через п’ятнадцять днів після свого повернення.

 • “Таку норму передбачаємо, щоб убезпечити від міграції, коли людина приїжджає на вихідні, потім виїжджає в Європу і таким чином зберігає право на виплати в обох країнах одночасно”, — сказала Марчак.

  Вона зазначила, що сама процедура подачі заяви на виплати для ВПО не змінюється, треба звертатися до управлінь соцзахисту, або через “Дію” подати заявку, і після опрацювання всіх документів виплати буде призначено.

  До слова, у 2023 році розмір грошової допомоги переселенцям становить:

  • 3 000 гривень — дітям і громадянам з інвалідністю;
  • 2 000 гривень — усім іншим громадянам.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!