Виробник “Байрактарів” передасть “польський” безпілотник Україні безкоштовно

 • Турецька компанія Baykar передасть безкоштовно “польський” безпілотник “Байрактар” Україні, а зібрані у Польщі кошти на нього буде витрачено на гуманітарні цілі.

  Про це розповів ініціатор збору коштів у Польщі, журналіст Славомір Сєраковський, пише “Європейська правда“.

  Сєраковський опублікував лист від ради директорів компанії Baykar, у якому та висловила своє захоплення участю сотень тисяч поляків у зборі коштів.

  “Ми хочемо бути частиною цього людського жесту солідарності… Ми передамо українцям безпілотник Bayraktar TB2, щоб вони могли захищати свою Батьківщину найкращим чином”, – йдеться у листі.

  Зібрані у Польщі 22,5 млн злотих за погодженням з українською та турецькою сторонами будуть спрямовані на гуманітарну допомогу українському суспільству, яке зазнає страшних жертв.

  Сєраковський додав: оскільки кампанія зібрала навіть більше, ніж планувала, тобто з надлишком 1 800 000 злотих (плюс виручка від аукціону), то ці кошти будуть перераховані на рахунок фонду Збройних сил України у Національному банку України.

  До кінця тижня, коли збір буде остаточно закрито, ця сума може ще збільшитися.

 • “Підсумовуючи: загалом наша фінансова допомога Україні становить близько 50 млн злотих (10,6 млн доларів США)”, – додав Сєраковський.

  Нагадаємо, акцію зі збору коштів у Польщі на “Байрактар” для України анонсували 28 червня. Кошти планували зібрати за місяць, але впорались швидше.

  У Польщі надихнулись успішними зборами на безпілотники у Литві та Україні. Як “литовський” безпілотник, так і три “українські” “Байрактари”, на які вдалось зібрати кошти благодійників, компанія Baykar вирішила передати Збройним силам України безкоштовно.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!