Вишиті кулі

 • У селі Водники Дубовецької територіальної громади майстрині вишили три сотні новорічних прикрас для двох ялинок, які встановлені у храмі “Вознесіння Христового”.

  Ідея виникла раптово

  Уляна Вовчук, депутатка Дубовецької сільської ради, розповідає, що ідея створення таких прикрас виникла несподівано: під час Великодніх свят, коли біля кожного храму, у кожному старостинському окрузі, встановили імпровізоване писанкове дерево, яке оздоблювали діти. Тоді жінка і звернулась до мешканок села з пропозицією вишити іграшки й на Новий рік. Але цього разу силами дорослих.

  “У середині листопада ми закупили потрібні матеріали і взялися до вишивання. Над святковим декором працювало 18 вишивальниць. Ми шукали орнаменти в інтернеті, брали візерунки з рушників тощо”, – говорить Уляна Вовчук.

  Акцентували на біблійних сюжетах

  Та найбільше ідей для іграшок почерпнули з біблійних сюжетів Різдва Христового. Вишивали нитками та бісером, а потім вечорами збиралися всі разом і оздоблювали сучасним декором.

  «Але ми не просто сіли й оздобили: ходили до кожної з жінок до хати і вже там декорували, слухали колядки і співали. В такій дружній атмосфері нам вдалось виготовити 180 великих кульок і 120 середнього розміру. І так як іграшки прикрашатимуть ялинки біля церкви, то і вибрали сюжети з Біблії», – пояснює майстриня.

 • Виставити на продаж

  Уляна Вовчук каже, що іграшками ручної роботи зацікавилось багато людей, вже й виникла ідея виставити їх на продаж.

  «Ми думали і бренд започаткувати, але це лише задуми. Подивимось, що з того буде, а поки що нехай прикрашають ялиночки біля храму», – ділиться Уляна.

  Жінка зауважує, що є й ідеї створити щось на Великдень, та поки що це секрет.

  Уляна ПИЛИПЕЦЬ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!