«Високий перевал» запрошує

Село Вишків Долинського району за останніх п’ять років із дотаційного перетворилося у самодостатнє. Минулого року надходження у бюджет села склали півмільйона, а у 2016 році бюджет минулого року уже виконано, тепер працюють над перевиконанням.

IMG_1221

Село розташоване між двома перевалами і простягається на 8 км вздовж ріки Мізунка. Населення небагато – 750 жителів. «Демографія села зростає, немає масового виїзду ані за межі села, ані за кордон. Хоча й не без цього», – зізнається голова села Степан Халус.

IMG_1226

Каже, перспектива розвитку села – в туризмі. Тим більше, що в радіусі 40 км від села немає ніяких виробничих підприємств, повітря чисте, а все, що росте в лісі, – цілюще. Наразі в селі три великі бази відпочинку, крім них, є приватні садиби.

IMG_1232

Однією з найвідвідуваніших місцин у селі впродовж останніх 15 років є база відпочинку «Високий перевал». За словами директора бази відпочинку Наталії Юрів, саме тут відвідувачі можуть задовольнити найвищий рівень гурманства. Адже до запаху та смаку насиченого повітря додається запах і смак бойківської кухні.

IMG_1240

«Кілька років тому база горіла, ми зараз відновлюємося, – розповідає вона. – Власник Ігор Скрипник, який пережив таку стресову ситуацію, сьогодні вважає, що він просто пройшов очищення вогнем. І просто працює, сповнений нових звершень, і задає тон нашій роботі».

IMG_1246

Наразі заклад працює над тим, щоб туристам було зручно. Відбували новий корпус, де є 10 зручних номерів, стандартних, покращеного типу і один романтичний. Тут можна споглядати все, що є навколо – гори, ріку, водоспади. Влітку можна приймати сонячні ванни, ловити форель, а взимку – кататися на лижах.

IMG_1249

«І все одно запах бойківської кухні заманює в колибу, де харчування на належному рівні, – продовжує Наталія Брів. – Також є сауна, а в номерах – телевізор та Wi-Fi. Крім цього, ми заохочуємо людей ходити на екскурсії на Синевір та Карпатський трамвай».

IMG_1254

База має родзинку, якої ніде нема – сім’ю карпатських плямистих оленів, які себе тут комфортно почувають. Минулого місяця у них народилося оленятко, якого назвали Михасиком – на честь чоловіка, який за ним доглядав.

Анна СТАНІСЛАВСЬКА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!