Висота 3203 метри: калушани підкорили гору Кіцштайнхорн в Альпах (ФОТО)

 • Мандрівники з Калуша, віком від 13-ти до 70-ти років, побували у мальовничих містах Будапешт, Гельштат, Капрун та піднялися на гору Кіцштайнхорн (3029 метрів), що в Австрії. А найсміливіші підкорили її вершину – 3203 метри над рівнем моря. На черзі — Анди, Апенніни і Язик троля, що в Норвегії.

  Директор Калуського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олег Нижник  розповідає подробиці мандрівки до Австрії та Угорщини, пишуть «Вікна».

  «Ми подолали гору Кіцштайнхорн (3 203 метри), що біля міста Капрун. Загалом шлях наших мандрів проходив через Будапешт – Гельштат (таке маленьке, гарне містечко на березі озера) – Капрун, де ми і підкорювали вершину. Також в планах було відвідати високогірну трасу Гросглокнер, що на однойменній горі, яка найвища в Австрії. Ми піднялися на вершину Кіцштайнхорн, потім мандрували в Зальцбург – Відень і повернулися додому. Ми хотіли підкорити висоти в Альпах, побачити оці краєвиди власними очима», – розповідає пан Олег.

  Він додає, що готувались до поїздки десь рік. Але якщо серйозно, то один місяць – визначали маршрути, щоб охопити якомога більше тих гарних місцин.

  У групі, яка вирушила в гори, було 59 чоловік. Змогли побороти Кіцштайнхорн 28 калушан. Наймолодших підкорювачам австрійських Альп Тарасу Болецькому та Олені Бідюк тільки по 13 років, найстаршому — Мирону Беляку — скоро виповниться 70.

  «Було зразу видно, хто впевнений в собі. От я йшов і такі люди йшли за мною. Усі учасники добре підготувались, адже ми разом підкорили не одну вершину, і взуття було хороше, і екіпірування. Тому все добре», – пояснює Олег Нижник.

  Наступного разу мандрівники хочуть підкорити гору Молдовяну (2 544), що в Румунії. А ще — гору Риси у Високих Татрах, що на польсько-словацькому кордоні, яка має три вершини: найбільша з яких займає центральне місце на території Словаччини — 2503 метри, північна вершина є найвищою точкою Польщі — 2499 метрів. Третя вершина також лежить на території Словаччини — 2473 метрів.

 • «Мрій є багато і реалізувати їх ми будемо покроково: і Анди (Південна Америка), і Альпи (Західна Європа), Апенніни (Італія), Язик троля, що в Норвегії…» – додає Директор Калуського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

  На закінчення чоловік каже, що Еверест підкорювати не мають особливого бажання, бо це великий ризик. Мовляв, вони просто любителі, а не професіонали.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!