Вивчатимуть художню цінність: у Франківську зупинили утеплення дитсадка через розпис

В Івано-Франківську почали утеплювати фасад дошкільного закладу “Карпатська казка”, що на вулиці Надвірнянській. Однак фасад дитсадка має художній розпис, і мешканці міста занепокоєні тим, що таку прикрасу знищують.

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі франківець Василь Стефанишин.

“Країна варварів! Один із кращих розписів міста – графіті художників Петра Прокопіва і Петра Боєчка”, – зазначає чоловік.

На цей інцидент відреагував начальник відділу дорожньої інфраструктури при департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків. Керівник обурений тим, що знищують цей об’єкт мистецтва.

“#Врятувати_Карпатську_Казку! Я проти персикового короїда на стінах! Я проти невігластва і профанації”, – пише Федорків

Взяв до уваги цей інцидент й міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Очільник міста зазначив, що дав доручення припинити роботи на цьому об’єкті.

“Нехай йдуть робити інший садок!” – написав мер.

Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук розповів “Галицькому кореспонденту”, що утеплення фасаду відбувається за програмою НЕФКО, а проводить ці роботи управління капітального будівництва.

“Я якраз на об’єкті. Почали утепляти, бо були звернення від батьків”, – говорить керівник департаменту.

Наразі роботи зупинені, а управління капітального будівництва перейшло на інший об’єкт.

За словами Ігоря Максимчука, надалі вивчатимуть художню та мистецьку цінність зображень разом з фахівцями. Освітянин переконує, що художній розпис ніхто не буде нищити.

Нагадаємо, у Франківську думають, що робити із “Пасажем Єгера”.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!