Вивихи від Моха

 • Днями

  СУСІД

  Знайома розповіла.

  – У нас досить дружний двір, часто спілкуємося на дитячому майданчику. Тому я не здивувалася, коли зі мною якось заговорила незнайома дівчина. Вона довго розпиналася про те, що дитиною чоловіка не втримати, що шлюб «по зальоту» приречений. Я не розуміла, до чого це, але кивала. До тих пір, поки вона не стала розповідати, що вони з моїм чоловіком люблять одне одного і я повинна його відпустити й не шантажувати донькою. Все б нічого, але я не заміжня. Виявилося, сусід видавав мене за свою дружину, щоб не одружуватися.

  Якось

  СТРАВА

  Колега недавно розповіла, як її знайомі їздили в Колумбію. Прийшли вони в ресторан, замовили щось, не знаючи мови, просто тицьнули пальцем на дорогу страву, ну, і текіли забажали, щоб їм відразу принесли. Ось їм принесли текілу, а за нею – тарілку із замовленою стравою. На тарілці м’ясо круглими шматочками. Наші вирішили, що то ковбаса, тут же налили, випили, закусили – нічого так, незвично, але з текілою піде, якщо ще поперчити, приправити соусом, гірчичкою. Словом, коли підійшов майстер з приготування змій з пальником та котлом із шиплячою олією, щоб шматочки сирої змії підсмажити для багатих гостей, тарілка вже спорожніла.

  Колись

  АМУЛЕТ

  Вільям Пенн був одним із батьків-засновників США і його першої столиці Філадельфії («Міста братньої любові»). На його честь названа і Пенсильванія («Лісова країна Пенна»). І більше 200 років у Філадельфії не будували жодної нової споруди, яка вивищувалася б над статуєю Вільяма Пенна на вершині мерії. Але в 1987 році у Філадельфії був побудований хмарочос One Liberty Place, який був на 121 метр вище від бронзової голови Вільяма Пенна. З тих пір протягом 22 років жоден професійний спортивний клуб Філадельфії не зміг здобути перемогу в турнірі, в якому брав участь. А в 2007 році у Філадельфії був побудований ще вищий будинок висотою майже 300 метрів – Comcast Center. Після закінчення будівництва двоє робітників встановили на найвищій точці нового хмарочоса маленьку фігурку Вільяма Пенна в надії зняти прокляття. Її вкрали невідомі, і довелося встановити нову. І наступного року бейсбольний клуб «Філадельфія Філліс» виграв Світову серію 2008. Через 10 років у місті було побудовано ще вищий будинок – Comcast Technology Center (342 метри). Цього разу теж вирішили не ризикувати і відразу встановили на шпилі фігуру Вільяма Пенна. Після цього футболісти «Філадельфія Іглз» виграли Суперкубок – перший Суперкубок в історії команди і перший чемпіонат після чемпіонату НФЛ 1960 року.

  І взагалі…

  Карл Саган розповідав про чоловіка (його звали Кредерус), який прийшов до нього і заявив: «У моєму гаражі живе дракон». Приголомшливо! Протягом століть по всьому світу гуляли легенди про драконів, але до сих пір ні в кого немає ніяких переконливих свідчень їх існування. Звичайно ж, будь-хто, почувши це, скаже: «Я хочу подивитися на справжнього дракона, де цей гараж?» Але гість змушений нас засмутити: дракон невидимий. Далі Саган зауважує, що невидимість робить гіпотезу про дракона такою, що не фальсифікується. Можна увійти в гараж і почути гучне дихання з порожнечі, побачити несподівані сліди на землі, а потім за допомогою інструментів виявити, що щось у гаражі поглинає кисень і виділяє вуглекислий газ. Тому варто наполягти: «Нічого страшного, я спробую почути його дихання». Але Кредерус відповідає, що дракон зовсім безшумний. «А що, якщо я виміряю вміст вуглекислого газу в повітрі?» – «Марно, дракон не дихає». – «Можна розпорошити в повітрі борошно, тоді воно налипне на дракона і його контур можна буде побачити». – «Дракон проникний для борошна»… І так далі. Мораль цієї байки в тому, що погана гіпотеза повинна постійно маневрувати, щоб уникнути спростування.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!