Вивихи від Моха

ДНЯМИ

Жив-був на світі студент Вася, любив випити, як і всі студенти, але, на відміну від більшості, міри не мав і через це напивався до повної втрати як свідомості, так і здатності триматися на своїх двох. Васині батьки знайшли простий вихід: у «похмільний» день брали Васині ключі з собою на роботу, замикаючи його в чотирьох стінах. Вася цього дуже не любив, бо похмелитися дуже хотілося, а вдома був тільки кефір. Одного прекрасного вечора Васю осінило: треба заховати ключі від батьків! У найближчу п’ятницю Вася добре погуляв, але настільки добре, що ледве стояв на ногах… Приходить він додому, згадує про свою ідею заникати ключі, ховає їх і, задоволений, завалюється спати. Ясна річ, що в суботу батьки на роботу не пішли – вихідний же! Будять вони своє чадо годині об 11-й і питають: «Василю, дорогенький, де ти вчора сховав ключі?» Тут Вася розуміє, що вчора і справді трохи перебрав – згадати хоча б щось не вдалося… Далі розмову вела тільки Васина мама, тато поповз у спальню і мирно там ридав в подушку. «Ти вчора прийшов, акуратно відімкнув двері, зняв у передпокої куртку і з диким гуркотом впав… Від цього гуркоту прокинувся тато і сказав, що далі ти став на карачки, вище піднятися не зміг, потім ти на четвереньках поповз до нас у спальню, лобом відкрив двері і заповз у кімнату. Ми з батьком сидимо на ліжку і дивимося, а ти проповз через всю кімнату до краю килима, відігнув куточок, поклав туди ключі і зі словами: «Нехай тепер спробують їх знайти» поліз спати!

ЯКОСЬ

Те, як в італійському аеропорту стикаються літаки на рулінні або літаки з автобусами, – річ відома. Але є ще крутіша історія: “Злови мене, якщо зможеш”. Один швед зі Стокгольма Томас Салма любив літаки і грати на Microsoft Flight Simulаtor. Якось він виявив по сусідству навчальний центр «SаS». Він зателефонував туди, сказав, що він безробітний пілот, і йому дали один раз політати на авіатренажері, щоб не втрачав навички. Томас подружився з обслуговуючим інженером з цього центру, і той дозволяв Томасу вночі, коли нікого немає, користуватися тренажером. У кабіні лежали мануали від декількох літаків, він скопіював їх. Навчався Томас Салма на цьому тренажері за мануалами і методом проб та помилок кілька місяців. Одного разу він дізнався, що в італійської авіакомпанії «Аir Onе» є вакансія пілота, і відправив на неї заявку. Підробив собі шведську ліцензію пілота – без реєстрації, без печаток. Його запросили на пробні польоти у двох складних аеропортах в Лампедузі і Реджіо Клабріа, які він успішно пройшов. Це були його перші польоти. У Лампедузі він сідав з одним непрацюючим двигуном, в який залетів птах. Перевірити ліцензію в компанії не здогадалися. Його взяли другим пілотом на пасажирський літак. Переїхав Томас Салма до Мілана. Через три роки він став КВС. 13 років возив пасажирів. 2 березня 2010 р. в Амстердамі його перед вильотом пов’язала голландська поліція. Їм настукали, що у Томаса прострочена ліцензія, і вона без права на керування пасажирськими літаками. Коли поліція виявила, що ліцензії у нього взагалі не було, його замкнули в камеру на два тижні і думали, що з цим робити. Йому загрожувало шість років в’язниці. Випадків, коли б він наразив на небезпеку пасажирів, за всю історію його польотів не виявили. В результаті Томаса Салму оштрафували на 2 000 євро і на 1 рік заборонили керування літаком. За 13 років він змінив три авіакомпанії, налітав близько 11 000 годин. Зараз термін заборони чи то добігає кінця, чи вже закінчився. Начебто поки що він ще ніде не літає.

КОЛИСЬ

Остання ніч жовтня. Невеликий безлюдний майданчик перед дев’ятиповерховим однопід’їзним будинком. Над майданчиком горить старий ліхтар з розгойданим бляшаним плафоном, який злегка поскрипує. Падає перший сніг, притрушуючи підмерзлий бруд. У плямі світла кіт і кішка. Вони вирішили, що терпіти до березня – занадто довго. На дев’ятому поверсі будинку відчиняється навстіж вікно, з вікна виглядає напівоголений юнак, за ним стоїть так само одягнена дівчина. Потягнувшись, хлопець згрібає з підвіконня перший сніг, ліпить невеличку сніжку і кидає її вниз, влучивши котові в голову. Кіт не реагує, продовжуючи розпочату справу. Минає хвилини три, нарешті, закінчивши процес розмноження, кіт піднімає голову і видає короткий, ображений мяв. «Ось бачиш, – ніжно каже дівчина, обіймаючи хлопця, – як треба. А тобі все сусідська музика заважає».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!