Вокзалу знесло старовинний дах (Фото)

Реставрація будівлі Івано-Франківського залізничного вокзалу завершується

 Зі споруди, збудованої у 1866-му році, яка вважається окрасою міста, зняли старі вежі і замінили їх новими, форма й вигляд яких не зовсім відповідають оригіналу і викликають чимало запитань.

 

 

На куполі вокзалу ще залишилася одна оригінальна вежа, яка наочно демонструє різницю. Нові вежі нагадують ракету, а їх форма мало перегукується з виглядом куполів та самої будівлі, збудованої у стилі неоренесанс із використанням елементів мавританського стилю.

 

Матеріал, яким покрили купол, вежі та дах, блищить, наче дешевий пластик, в той час як стара, фарбована назелено бляха виглядала хоч і не ново, але благородно, й була неушкодженою. Для чого було здирати бляху і ставити нову покрівлю, якщо можна було освіжити фарбу? Чому реставратори не відновили оригінальну форму веж? Чи прозоро були використані кошти державного підприємства “Укрзалізниця” на реставрацію Івано-Франківського вокзалу?

 

Як пояснили “ГК” у відділі охорони культурної спадщини міськвиконкому, реставрацію будівлі вокзалу на замовлення “Укрзалізниці” виконує Львівський інститут “Укразахідпроектреставрація”. “Залізниця, згідно з усіма правилами, замовила проект у реставраційного інституту, і спеціалісти роблять реставрацію у свій спосіб. Ми не можемо інспектувати дії інституту, але можемо поцікавитись, чому так, а не інакше”, – розповів Ігор Панчишин, начальник відділу.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА

Фото: Юрій Бакай

Фото старого вокзалу: Вікіпедія

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!