Незвичайна шопка прикрасить новорічно-різдвяні свята у Франківську

 • Новорічно-різдвяні свята у Франківську прикрасить незвичайна шопка. Різдво приходить у хмарі над містом, а символічні споруди та фігурки людей крутяться завдяки відповідному механізму довкола осі-ратуші.

  «Шопка має бути скляна, а її наповнення – з дерева. Розміри – 4x4x4. Цьогоріч плануємо запустити механізм обертання двометрового диска (міста), а згодом рухатимуться й фігурки, – розповідає концепцію свого задуму місцевий художник Ярема Стецик. – Цілком можливо, що згодом вони будуть нагадувати реальних франківських городян, серед яких, ймовірно, будуть і місцеві жертводавці, які йтимуть або їхатимуть ровером на поклін до Ісуса».

  Як зауважує Стецик, рухомі шопки – не новинка у міських «різдвяних історіях», проте франківська відрізнятиметься інтерактивом. При наближенні до шопки звучатимуть колядки і з’являтиметься сяйво (автоматично вмикатиметься світло).

  За задумом автора, упродовж року шопка має виконувати ще й роль каплички, де залежно від християнських свят змінюватимуться сюжетні сцени: Різдво перетікатиме у Стрітення, Хресна дорога – у Великдень, Зіслання Святого духа – у Преображення Господнє; а на Покрову над містом стелитиметься вишитий рушник.

 •  

  Різдвяну шопку планують відкрити біля ратуші в центрі міста. На виготовлення часу обмаль, тому слід якнайшвидше закупити необхідні матеріали і розпочати роботи. Загальна сума витрат – 10 тис. доларів (згідно кошторису на скляну частину). Тож ініціатори ідеї запрошують усіх охочих стати жертводавцями доброї справи й долучитися до творення спільної різдвяної історії. 

  13.11.2014

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!