На Косівщині відкопали бідон із архівами УПА

 • Косівський лісничий при відновленні криївки у селі Пістинь відкопав бідон, у якому знайшов архіви УПА Коломийського та Косівського районів.

   

  «Там листівки, накази, розпорядження, описано діяльність організації, перелік вчителів, яких завербували націоналісти, аби вони школярам передавали інформацію, навіть списки зрадників. Ці документи лежали в землі в бідоні 65 років», – розповів Петро Пліхтяк.

   

  Він – лісничий у Кутському державному лісовому господарстві, паралельно вивчає діяльність УПА в тих краях. Понад вісім років на добровільних засадах займається відновленням криївок, документи знайшов під час розкопок минулого тижня.

   

  Петро Пліхтяк повідомив про знахідку всі відповідні служби, копії документів віддав історикам, але оригінали зберігає, бо це – надбання громади. 

  Нагадаємо, що наприкінці 2011 року Богдан Овчар, працівник лікарні у селищі Єзупіль, набирав землю для клумб. Копнувши декілька разів, він натрапив на кістку. Місцевий хірург, який проходив мимо, зрозумів, що це людські останки. На місці розкопок знайшли 221 скелет. Детальніше – у матеріалі “Радянські “визволителі” вбивали безпощадно“.

  19.05.2015

   

  Читайте також:

  У Пшеничниках перепоховали жертв терору НКВД 1939-1941 років (фото)

  «Залізний пластовий хрест» знаходить героїв

  Нереабілітована пам’ять: Як сільський вчитель розізлив НКВС

  Нереабілітований стрілець із повстанської родини села Томашівці

  Володимир В’ЯТРОВИЧ: “Сьогодні Україна все глибше провалюється у минуле” Кілька історій про УПА із розсекречених архівів КГБ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!