Мешканці Маняви вимагають окрему територіальну громаду. Влада каже, що це неможливо (ФОТО, ВІДЕО)

  • Сьогодні, 25 травня, під стіни Івано-Франківської обласної державної адміністрації приїхали кілька десятків жителів села Манява Богородчанського району. Вони вимагають внести в перспективний план добровільного об’єднання територіальних громад проект Манявської територіальної громади з адміністративним центром у Маняві.

    Сільський голова Маняви Віктор Рудько зачитав кількахвилинне звернення до обласної влади. За його словами, під час нещодавнього представлення перспективного плану позицію манявської громади врахували, проте “в п’ятницю ввечері стало відомо, що в Київ відправляють документ, у якому село Манява включене в Солотвинську територіальну громаду”. 

     

    До манявців вийшов керівник апарату ОДА Руслан Панасюк. Він чемно заслухав звернення, привітався з сільським головою за руку, після чого виступив. “Якщо ми хочемо порядку в країні, то порядок має починатися з нас. Маєте дозвіл на проведення мітингу? А, маєте. А коли його зробили? Сьогодні? Ну ви ж знаєте порядок…” – звернувся Панасюк до Рудька.

     

    Той відповів, що вони не приїхали сваритися, а лише просять владу дослухатися до громади. Панасюк запропонував два варіанти подальшого розвитку подій: або ініціативна група йде говорити з ним у кабінет, або він йде і домовляється про залу засідань, аби висловитися могли всі. Через декілька хвилин громада вже піднімалася сходами адмінбудинку.

    На зустріч із народом Панасюк прийшов не сам, а залучився підтримкою Дмитра Дзвінчука, який допомагає проводити “добровільне” об’єдання громад на Прикарпатті.

    Сільський голова Маняви ще раз висловив позицію громади: люди хочуть, аби адміністративний центр їхньої громади був у Маняві. Мовляв, у селі є дитсадок, школа… “А Манявський Скит? А водоспад? Та навіть президент приїздить не в Маняву, а в Скит”, – згадав чомусь Рудько. І зачитав економічні показники. Мовляв, Манява економічно розвиненіша, а Солотвинська громада лише “тягтиме назад”.

  • “У нас 484 громади на Прикарпатті. Уявляєте, як ми працюватимемо, якщо кожна отак приїздитиме?” – парирував Панасюк. Чиновник запропонував сілському голові пояснити, у чому він вбачає причину відмови. Рудько зазначив: Манявську громаду з навколишніми селами “на Київ” не подають як окрему, бо є  розірваність території лісом.

     

    Панасюк заперечив: не лише у цьому причина. Мовляв, є декілька сіл, які не хочуть об’єднуватися з Манявою, а розривати територію майбутньої громади не можна. Нібито робоча група, яка розробляла перспективний план, домовилася з сільським головою: якщо він “вговорить” громади проблемних сіл, то Маняву подадуть як окремий адмінцентр. Оскільки цього не сталося, манявців “приписали” до Солотвина. Сільський голова не погодився з такою думкою, а жителі почали голосно протестувати.

    Вирішити ситуацію взявся директор Офісу реформ Дмитро Дзвінчук. Він пояснив, що робоча група все зробила правильно, а піти на компроміс із громадою Маняви – це пряме порушення закону. “Треба зрозуміти: перспективний план і добровільне об’єднання – це не одне й те саме. Ніхто вас насильно приєднувати не буде!” – спробував заспокоїти громаду Дзвінчук. За його словами, об’єднанням займається Кабінет міністрів, який вимагає від обласної влади подати перспективний план. Манявці стояли на своєму: внести їхні побажання у той план і подати на розгляд у Кабінет міністрів. А там уже нехай вирішують.

    “Ми не можемо подати ваше бачення окремо. Ми маємо зробити, як того вимагає закон. Проте я обіцяю, що завтра у Києві, під час представлення перспективного плану від Івано-Франківщини, я скажу, що до нас приходила громада Маняви. Я донесу вашу позицію до чиновників”, – запевнив Дзвінчук. На тому й розійшлися.

     

    Нагадаємо, що  13 травня люди перекрили всі в’їзди-виїзди з Косівського району. Вони бунтували проти поганих доріг і вимагали віддати їх на утримання громади. Водії та пасажири були з протестувальниками солідарні. Казали: якби не кермо, самі б долучилися до протесту, адже в районі – суцільне бездоріжжя.  Детальніше – у статті “Перетягування дороги“.

     

    Читайте також:

    Галицький район розділили на три територіальні громади, але люди хочуть четверту

    Чотири громади Тисменицького району подали протоколи про об’єднання

    25.05.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!