Свідок у справі Чупірчука: Мені створили штучні умови, щоб я дала хабар

 • У франківському міському суді продовжили слухання у справі хабарництва директора фонду комунального майна Богдана Чупірчука. 

   

  22 червня суд заслухав свідків у справі. Свідок Олена Володимирівна розповіла, що 13 лютого прийшла у міськвиконком,  щоб отримати дозвіл на оренду нежитлового приміщення для відкриття галереї. 

  Було дуже багато конфліктів і тяганини з документами: то заява не так написана, то довіреність, то претензії до статуту чи витягу з держреєстру. Мені сказали, що посприяють у позаконкурсній основі, що не буде більше заявників на це приміщення. Так пообіцяв Чупірчук. Потім 27 лютого, коли у Фонді комунального майна ніби посприяли і винесли на засідання виконкому проект рішення про надання дозволу на оренду приміщення на Чорновола, 128, виконком проголосував “за”. Цього ж дня, сидячи в кав’ярні з Богданом Чупірчуком, я сказала, що в мене є кошти – 3 тис. доларів – і запитала, чи буде їх достатньо для вирішення всіх організаційних питань. Варто зазначити, що приміщення стадіону “Рух” площею 140м2, яке нам надавали для оренди, коштувало 6 тисяч грн на місяць. Я запитувала про суму, потрібну для вирішення організаційних питань та оренду. Чупірчук відповів, що йдеться про благодійний внесок для учасників АТО – 20 тис. грн і що також потрібно “подякувати” за вирішення всіх питань керівництву. Ще він сказав, що пізніше назве суму “подяки”, – розповіла свідок.

  2 березня жінка звернулася до УБОЗу й повідомила, що склалася така ситуація. У неї прийняли заяву та направили справу до прокуратури. Вже 12 березня, за рішенням правоохоронних органів, свідка залучили до слідчих дій. Свідок знімала на приховану камеру все, що відбувалося у машині того дня. Вона зазначає: “Я не знаю, як конкретно він сприяв. Мені назвали суму, частина якої пішла на “подяку” керівництву, частина – на сплату благодійного внеску для АТО та ін., “скільки не шкода”  я мала дати Чупірчуку. 12 березня вранці кошти у розмірі 5 тисяч доларів віднесла в УБОЗ, всі купюри були номіналом 100 доларів. Їх просканували, перексерили та нанесли на них спеціальну речовину. Вже на вокзалі у машині Чупірчука я розгорнула гроші, як віяло, вони не були запаковані. Чупірчук їх бачив, він відкрив бардачок і я туди їх поклала. Чупірчук закрив бардачок. Про суму мови не було, але він не відмовлявся. Це створені штучно умови, щоб я це розцінювала як надання хабара“, – зазначила свідок. 

  Після надання показів суд відклав розгляд справи на 12 серпня. На наступному засіданні суд заслухає понятих.

  Також сьогодні суд продовжив розмір застави Чупірчука до 20 серпня.

 • До теми: Чупірчук, якого спіймали на хабарі, у залі суду не визнав своєї вини.

   

  22.06.2015

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!