Цей день в історії Прикарпаття. 4 липня

 • Сьогодні – Міжнародний День кооперативів

  Проголошений Генеральною асамблеєю ООН резолюцією від 16 грудня 1992 р. на першу суботу липня 1995 року у день, коли відзначалося сторіччя Міжнародного кооперативного альянсу – об’єднання організацій, що нараховують 760 мільйонів членів кооперативів у 100 країнах. Уже 1994 року Генеральна Асамблея, зважаючи на те, що кооперативи стали одним із необхідних факторів соціально-економічного розвитку, запропонувала вже щорічно відзначати Міжнародний День кооперативів.

  – в Україні сьогодні відзначаємо День судового експерта

  З ініціативою введення Дня судового експерта України виступила Координаційна рада з проблем судової експертизи, яка діє при Міністерстві юстиції України, мотивуючи своє рішення тим, що судово-експертна сфера має величезне значення для забезпечення правосуддя в суспільстві та захисту прав людини. Указом Президента України Віктора Ющенка від 10 червня 2009 року було встановлено професійне свято – День судового експерта України, яке відзначається щорічно 4 липня.

  ПОДІЇ:

  – 4 липня 1686 р. – польський король Ян ІІІ Собеський відвідав Станиславів, де два дні гостював у новозбудованому палаці Потоцьких. Опісля у супроводі Андрія Потоцького рушив на Тисменицю та у Молдавію.

  Ян ІІІ Собеський

  – 4 липня 1909 р. – в Станиславові відбувся футбольний матч між місцевою командою «Ревера» та львівською «Чарних». Львів’яни перемогли з рахунком 3:1. Саме від цієї дати й веде відлік прикарпатський футбол. «Ревера» була першою і залишалася найкращою в регіоні аж до середини 1930-х років.

  – 4 липня 1941 р. – радянські війська залишили з боями Бурштин Станіславської області.

  – 4 липня 1984 р. – Івано-Франківський завод тонкоорганічного синтезу вперше відправив свою продукцію – беназол-Ф у Швейцарію. Цей хімічний продукт застосовувався при виробництві високоефективних пластмас і полімерів.

  – 4-7 липня 1990 р. – в Коломиї відбувся Собор Духовної України.

  ІМЕНИНИ: Терентій, Юлій

  НАРОДИЛИСЯ:

  – день народження Юліана Панькевича (1863-1933) – професійного художника-графіка. Подорожував і жив у селах Галицького і Рогатинського районів, де намалював багато портретів, пейзажів, жанрових малюнків. Помер 1933 року в Харкові.

  Юліан Панькевич

  – народився Іван Плешкан (4 липня 1866, Тулова, Снятинський район – 19 січня 1907, Чортовець, Городенківський район) – український священик, поет, фольклорист, перекладач, священик. Товаришував з Василем Стефаником. Батько художниці Ольги Плешкан. Вчився в коломийській гімназії.

  – день народження Богдана Янівського (4 липня 1941, м. Львів – 17 червня 2005) – композитора, в 1994 – 2005 рр. – голови регіонального відділення Національної спілки композиторів України Івано-Франківської області.

  Богдан Янівський

  «Не забудь». Муз. Богдана Янівського

   4 липня 1979 р. – народилася Надія Павлів – поетеса, член НСПУ.

  Надія Павлів

  ПАМ’ЯТАЄМО:

  – помер Ярослав-Володимир Бенеш (25 січня 1915, с. Годи, нині Коломийського району Івано-Франківської області – 4 липня 1966, м. Торонто, Канада) – український церковний і освітній діяч.

  – 4 липня 2008 року померла Емілія Гринішак – вчителька, громадська діячка, член «Просвіти» та Союзу українок. Жила і працювала у м. Надвірна.

  Емілія Гринішак

  ЦІКАВО:

  4 липня 1920 р. – у Львові відбулося святкування Дня незалежності США. На заклик магістрату мешканці міста прикрасили будинки і вікна прапорами. Українці влаштували святкове богослужіння у церкві Св. Юра та вислали до американських представників у Львові делегацію з привітанням.

                           Підготували Наталя Храбатин та Галина Максим’юк

  04.07.2015

   

   

  Читайте також:

  Цей день в історії Прикарпаття: 1 липня2 липня, 3 липня

  Цей день в історії Прикарпаття: СіченьЛютийБерезеньКвітеньТравеньЧервень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!