Історія повертається: “збруйний” лицар допоможе зібрати кошти бійцям АТО (ФОТО)

 • Сьогодні, 21 липня, в центрі Івано-Франківська біля видавництва «Лілея НВ» розпочали цікаву акцію зі збору коштів на лікування поранених бійців АТО. Мінімальна ціна допомоги – 20 грн. Саме за таку суму ви можете купити один цвяшок і забити його в «тіло» лицаря, тим самим допомогти українському бійцю.

   

  Щотижня виручені гроші будуть передаватися благодійному фонду «КАРІТАС-ІВАНО-ФРАНКІВСЬК УГКЦ» і їх спрямують на допомогу пораненим воякам  АТО. Це вже не перша акція «Поступового гурту франківців» зі збору коштів на допомогу бійцям АТО. Організатори не очікують на якусь певну суму, бо не мають уявлення, «скільки цвяшків буде забито», проте надіються на щедрість франківців.

   

  Сергій Адамович, координатор «Поступового гурту франківців», подякував Вигодському держлісгоспу, який допоміг з виготовленням лицаря.

   

  «Ідея благодійної справи саме в такий спосіб належить  краєзнавцю Іван Бондарєву, який сьогодні як доброволець у Маріуполі боронить нашу Батьківщину. Ми скористались цим, бо насправді вже понад рік в Україні йде війна, люди  звикають  і все пасивніше до цього ставляться. Тому щоби нагадати, що війна триває, Путін ще біля наших кордонів, Крим ще не наш – ми вирішили поставити на сторожу ось цього лицаря», – так  пояснив задум один із організаторів.

   

  Отець Володимир, представник місцевого благодійного фонду «Карітас», висловив підтримку та закликав долучатися до акції, бо «людина є живою тоді, коли відчуває біль, але коли вона відчуває чужий біль, тоді вона Людина».

   

  Після повного обмундирування лицар попрямує до якогось музею Івано-Франківська. «Галицький кореспондент» також долучився до доброї справи.

   

  Довідково:
  У 1916 році в Дрогобичі, а також у Львові та Перемишлі, були встановлені дерев’яні скульптури “збруйного” лицаря. Основна мета акції – консолідація українства і збір коштів на визвольну боротьбу Українських січових стрільців проти російської окупації Галичини. Кожен бажаючий отримував цвяшок, котрий міг забити в скульптуру, створюючи таким чином символічні обладунки для лицаря. У Дрогобичі при встановленні лицаря зібрали понад 500 тисяч крон, що за нинішніми мірками становить понад 4 млн грн.

   

  Ярина СЕМЧИШИН 

   

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!