У центрі міста відкрили дитячий майданчик

 • Дитячий майданчик на Валах (вул. 2000-річчя Різдва Христового) вже давно потребував ремонту і суттєвої модернізації загалом. Нарешті сталося. Минулого тижня відбулося урочисте відкриття відреставрованого об’єкту для франківської малечі.

  Оновили ігрові елементи, покриття майданчика, стіну, зробили пісочницю та відремонтували карусель. А згодом планують встановити ще й огорожу, яка матиме кілька функцій. Імовірно, з внутрішнього боку вона виконуватиме функції столика, лавочки чи дошки для малювання крейдою. 

  Чимало схвальних відгуків дозволяють стверджувати, що цей дитячий майданчик можна назвати чи не найкращим у місті. 

  Ініціатором такого подарунка для франківських дітей стала ГО “Мами Прикарпаття”, представники якої подали заявку на конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства і таки вибороли 15 тис. грн. Звісно, цих коштів було недостатньо, тож довелося залучити різних партнерів, депутатів, бізнесменів, громадських діячів та всіх небайдужих містян. Дехто допомагав технікою і матеріалами.

  Вартість ремонту майданчика склала 35 тис. грн. У цю суму не входять усі сипучі матеріали (гравій, щебінь різних фракцій та кора). 

  «Ми консультувалися з ландшафтними дизайнерами й архітекторами, як правильно зробити, щоб було безпечно і комфортно для дітей, – розповіла голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна. – Головною складністю було болото, тому основну енергію та кошти вклали у вирішення цієї проблеми. Зняли верхній шар ґрунту, зробили дренажну подушку та дренажну яму, куди тепер відводиться волога. Засипали все щебенем, а поверхню зробили з екологічно чистої соснової кори, вона м’яка та безпечна».

  Засновники юридичної компанії «Гвоздик і партнери», активісти ГО «Самопоміч» Сергій Гвоздик та Сергій Нижник, які виступили одними зі спонсорів, кажуть, що відразу долучилися до ініціативи: «Зараз чужих дітей немає, тому ця справа вартувала участі. А сам проект є справді дуже потужним та соціально корисним. Тим паче, в центрі Івано-Франківська взагалі не було альтернативи цьому майданчику. Результат вдався дійсно якісним. Сподіваємося, це лише початок».

  До речі, на рахунку хлопців уже не один соціальний проект. Зокрема, Сергій Нижник та Сергій Гвоздик велику увагу приділяють допомозі людям із вадами зору та підтримці обласного УТОСу загалом.

  Окрім цього, функціонує безкоштовна юридична консультація (вул. Грушевського, 14), яку теж ініціювали активісти.

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!