Франкцівцям розповіли, як поводитися в екстремальних ситуаціях

  • За ініціативи Громадського руху «Народний Контроль» в Івано-Франківську відбулися навчання з метою своєчасного попередження громадян щодо виявлення вибухонебезпечних предметів та уникнення загрози масових заворушень.

    Відлуння бойових дій на сході України все гучніше чути у інших регіонах держави. Події у Мукачеві, підрив правоохоронців у Львові, а днями і вибух гранати у квартирі в Івано-Франківську… У рамках проекту «Контролюємо Прикарпаття разом» активісти «Народного Контролю» разом із місцевими правоохоронцями провели інструктаж, як людям поводити себе під час такої небезпеки.

    «Для того, щоб люди розуміли, що потрібно робити в екстремальних ситуаціях, як реагувати на сторонні підозрілі предмети, як поводитись у разі масових заворушень, ми якраз провели цей захід», – пояснює Володимир Гергелюк, лідер «Народного Контролю» на Івано-Франківщині.

    Найчастіше вибухонебезпечні (ВНП) предмети використовуються, щоб посіяти паніку серед населення, розповів спеціаліст з вибухотехніки Роман Дзібій.

    “Якщо, до прикладу, підірвати бомбу десь на підприємстві, то, навіть якщо ніхто не загине, все одно люди через страх не вийдуть на роботу, адже життя важливіше за зарплату. Деякі міни – “пелюстки”, наприклад – не вбивають, а лише калічать. І люди починають боятися стати інвалідами, бояться повернутись додому безпомічним. ВНП – це зброя страху”, – розповів вибухотехнік.

    Тож якщо ви помітили підозрілий предмет – телефонуйте 102. «Не намагайтесь відкрити підозрілий пакет самостійно. При виявленні ВНП буває дуже багато нюансів, яких не може знати неспеціаліст. Наприклад, бомбу можуть підкинути в сміттєву урну у центрі міста – тоді до неї навіть не потрібні додаткові вражаючі елементи на зразок цвяхів чи кульок, адже бомба розірве метал урни і нанесе пошкодження його осколками”, – інформує Дзібій.

    Якщо ж ви потрапили до рук терористів, головне – не панікувати. Емоційна рівновага, допоки їдуть спецслужби, – ваша найкраща підтримка, зазначають психологи.

  • «Ви не викликаєте агресію у правопорушника. Тобто ви не говорите нічого такого, що його б розізлило, не компрометуєте і не провокуєте. Намагаєтеся погоджуватися з тим, що він вам каже», – настановляє психолог Роксолана Левицька.

    Після завершення заходу учасники інструктажу отримали пам’ятки, як поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів.

    «Ми намагалися дати конкретні рекомендації цивільному населенню міста, яке, будучи непоінформованим заздалегідь, може наразитись на небезпеку, – розповів активіст “Народного Контролю” Прикарпаття Геннадій Чудак. – Досвідчені вибухотехніки та психологи розповіли, як діяти в надзвичайних ситуаціях та як реагувати на небезпечні предмети, щоби люди не панікували. При цьому «Народний Контроль» ще раз довів, що ми не тільки критикуємо, а й допомагаємо у конкретних ситуаціях».

    «Якщо люди будуть проінформовані, вони будуть озброєні. Ми готові надати нашу інформаційну підтримку, щоб прикарпатці відчували себе в безпеці», – наголосив лідер «Народного Контролю» на Івано-Франківщині Володимир Гергелюк.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!