Коломойський приземлився

Івано-Франківська обласна рада віддала івано-франківський аеропорт у 30-річну концесію ТОВ «Скорзонера» за 73 тис. грн. на місяць.

 

Минулого четверга, 13 травня, депутати обласної ради 65-ма голосами ухвалили рішення про передачу цілісного майнового комплексу «Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ» у концесію ТОВ «Скорзонера» (с. Поляниця Яремчанської міської ради).

Компанія «Скорзонера», що перебуває в орбіті фінансово-промислової групи «Приват» Ігоря Коломойського і володіє найбільшим в Україні гірськолижним курортом «Буковель», 30 березня цього року перемогла у конкурсі на право концесії. До речі, у «фіналі» конкурсу за аеропорт із «Скорзонерою» змагалася інша приватівська компанія – «Нафтохімік Прикарпаття», яка орендувала аеропорт з 2005 року. Рішенням сесії договір оренди припинено, Івано-Франківській ОДА доручено укласти із «Скорзонерою» концесійний договір і встановити концесійний платіж.

Як повідомив перший заступник голови ОДА Василь Плав’юк, в основу розрахунку концесійного платежу братиметься експертна оцінка цілісного майнового комплексу аеропорту, затверджена в розмірі 41 млн. грн. (з ПДВ). Відтак щомісячний платіж становитиме приблизно 73 тис. грн.

Таким чином, «Приват» зберегла за собою контроль над чи не єдиним у регіоні об’єктом «групи Б», тобто об’єктом великої приватизації. Щоб гарантувати потрібну кількість голосів, на сесію 13 травня терміново прибули навіть ті депутати-«приватівці», які сьогодні працюють у Києві, як-от заступник міністра юстиції Богдан Гдичинський та голова правління ВАТ “Укртранснафта” Олександр Лазорко.

Обласна рада й керівництво ОДА з приходом на аеропорт «Скорзонери» пов’язують сподівання на суттєві інвестиції у розвиток летовища. За словами керівника компанії Олександра Шевченка, «Скорзонера» зобов’язалася вкласти в аеропорт протягом 30 років 50 млн. грн., більшу частину яких – ще до 2012 року. «Ми зробимо все, аби франківський аеропорт був резервним під час Євро-2012», – сказав Шевченко. Програмою соціально-економічного розвитку області на 2010 рік, яку депутати затвердили на тій же сесії, модернізацію аеропорту визнано основним заходом в контексті підготовки Прикарпаття до Євро-2012. Зокрема, в 2010 році програма передбачає збільшення обсягу пасажирських авіаперевезень в 1,6 разу – до 150 тис. пасажирів за рік. Олександр Шевченко вважає цей прогноз реальним.

А.С.

Довідка:

За інформацією управління майна спільної власності територіальних громад області Івано-Франківської обласної ради, загальна площа виробничих приміщень аеропорту 15 206,3 кв.м, за аеропортом закріплена ділянка площею 23 га. До складу комплексу входить нерухоме майно загальною площею 1 182,5 кв.м – в Івано-Франківську; нежитлові приміщення в Коломиї – 78,6 кв. м та в селі Черганівці Косівського району – загальною площею 120 кв.м.

* Концесія – надання з метою задоволення суспільних потреб уповноваженим органом державної влади чи органом місцевого самоврядування на підставі концесійного договору на платній та строковій основі вітчизняним або іноземним суб’єктам господарювання (концесіонерам) права на створення (будівництво) та/або управління (експлуатацію) об’єктом концесії за умови взяття концесіонером на себе відповідних зобов’язань, майнової відповідальності і підприємницького ризику.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!