Жити до ста!

  • Івано-Франківськ став одним із міст, яке відвідали кваліфіковані фахівці у рамках національної соціальної ініціативи «Наша мета – жити до ста!». З 26 до 27 вересня мешканці міста мали змогу безкоштовно пройти загальну діагностику організму, отримати консультацію та рекомендації фахівців.

    Відповідно до програми соціальної акції, 17 обласних центрів західного та східного регіонів України, а також Київ відвідали кваліфіковані лікарі-гастроентерологи.

    У центральній частині Івано-Франківська автобус з лікарями-волонтерами та обладнанням перебував 2 дні – з 26 по 27 вересня. Франківчани безкоштовно проходили діагностику організму та консультувалися з фахівцями щодо результатів тестування, правильного харчування і в цілому очищення організму.

    Здоров’я – наша головна цінність. Справедливість цього твердження ніколи не була під сумнівом. У той же час статистика свідчить, що кількість населення України катастрофічно скорочується, а громадяни нашої країни хворіють усе частіше. При цьому нездоровий спосіб життя практично став нормою: українці неправильно харчуються, зловживають алкогольними напоями, палять. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) за підтримки медичних фахівців виступив ініціатором масштабного дослідження, метою якого було виявити, наскільки українці турбуються про свою головну цінність – здоров’я. У рамках дослідження Київським міжнародним інститутом соціології з 20 серпня по 3 вересня 2010 було опитано тисячу чоловік у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку та Львові.

    Згідно з результатами дослідження, українці підтверджують: вони ведуть неправильний спосіб життя, мають проблеми зі здоров’ям, але при цьому не вважають ситуацію, що склалася, серйозною. 88% українців мають ті чи інші ускладнення здоров’я, але тільки 29% українців – мешканців великих міст – сприймають це як проблему. А необхідність в оздоровленні та очищенні організму усвідомлюють лише 57% громадян України, однак більшість з них не знає, які методи є найбільш ефективними.

    За оцінками експертів, демографічна ситуація в Україні – найгірша в Європі. Показники загальної смертності населення в Україні вдвічі перевищують аналогічні показники країн ЄС, при цьому смертність українців працездатного віку є в 2-4 рази вищою, ніж у ЄС. Середня тривалість життя українця на 10-12 років нижча, ніж у країнах Євросоюзу. Якщо така тенденція буде продовжуватися, до 2025 року населення України може скоротитися на 20%.

  • За результатами досліджень, лише 12% українців називають своє здоров’я добрим або дуже добрим. За експертною оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, стан здоров’я кожної людини залежить від чотирьох факторів: закладеної в організмі генної програми (на 20%), екології – 20%, медичного сервісу – 10%, способу життя – 50%. Таким чином, якщо ми хочемо зберегти своє здоров’я, то нам необхідно, перш за все, змінити свій спосіб життя.

    Чи можна вважати спосіб життя українців здоровим? Серед опитаних респондентів 37% палять, 72% – вживають алкоголь, 36% – харчуються у «фастфудах», 38% – їдять «на ходу», 80% – харчуються після восьмої вечора, 58% респондентів – їдять уночі, 34% – мають малорухливу роботу, 46% – не займаються не лише спортом, а й фізкультурою чи ранковою гімнастикою.

    Серед опитаних 29% українців не задоволені станом свого здоров’я. 57% респондентів вважають, що їм необхідно очищати свій організм. Думки про очищення організму виникають вже за наявності проблем зі здоров’ям: 24% опитаних турбує загальна слабкість та погане самопочуття, 22% – негаразди зі шлунком або стравоходом, 18% – головні болі, 13% – проблеми з зубами, 11% – періодична печія, 10% – проблеми зі шкірою, 8% – проблеми з волоссям, 5% – результати медогляду або діагноз лікаря.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!