Ділові жінки зіграли заради розвитку

 • Політичні баталії та передвиборче протистояння на деякий час сховали від нас «світ поза виборами». Тож для більшості, природно, непоміченою минула одна з подій, яких не так багато останнім часом у житті малого бізнесу.

  Мова йде про навчальну програму для жінок-підприємниць «Вдосконалюй свій бізнес» у рамках другого етапу проекту Міжнародної Організації Праці та Європейського Союзу. Івано-Франківськ було обрано одним з 12 цільових міст для проведення спеціалізаційних навчань. Основний провайдер та організатор тренінгів – Ресурсний Центр «Гурт» із Києва. Навчання проходило за підтримки Програми розвитку українського бізнесу Консалтингового центру «Перспектива-М» (Львів), Благодійної Фундації ім. короля Юрія (Івано-Франківськ) та Івано-Франківського обласного центру зайнятості.

  У тренінгу взяли участь 19 жінок-підприємниць, які мають власний бізнес або в сфері торгівлі (гурт і роздріб), або надають послуги з пошуку та підбору персоналу, психотерапії, туристичні і перукарські. Маючи різний досвід підприємницької діяльності (до 8 років), всі вони планують розвивати справу або шляхом розширення наявного бізнесу, або шляхом відкриття нових напрямків.

  Впродовж триденних навчань учасниці здобули необхідні знання та практичні вміння з маркетингу та інновацій у малому бізнесі, ефективного ПР, калькуляції собівартості, бухгалтерського обліку, планування, закупівлі, контролю товарно-матеріальних запасів, управління персоналом, в т. ч. в аспекті ефективного управління командою, єдності бачення бізнесу, мотиваційних впливів на продуктивність працівників.

  Особливе зацікавлення викликала економічна гра, в основі якої – практичне використання маркетингових стратегій, технології продажу і мистецтва переговорів, ведення діяльності в умовах конкуренції. «Ділова гра запам’яталася найбільше, – ділиться враженнями Марія Лазорів, туристична агенція «Ласпер», – і те, як ми її провели, показало реальну життєву картину». «Проводилася вона дуже динамічно, потребувала швидкої реакції. Результати показали, якими важливими виявляються незначні, на перший погляд, аспекти. Основний висновок – планування є надзвичайно важливим!” – думка ще одної учасниці Ірини Стецевич, рекрутингова агенція «Аміда».

  Співорганізатор і тренер навчань в Івано-Франківську Марічка Артиш відома в професійних колах як експерт з питань управління бізнесом, персоналом та кар’єрою. Її досвід стартапів та реорганізації бізнес-проектів, інноваційне бачення управління малим бізнесом були надзвичайно корисними для учасниць тренінгу.

  І доки політичні конкуренти розбирають фігури на шаховій дошці самоврядування, «найменші в бізнесі» роблять практичні рішення для оптимізації діяльності, розвитку власної справи і української економіки.

  Катерина ТАНЧАК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  3 thoughts on “Ділові жінки зіграли заради розвитку

  Comments are closed.