Губить людей не пиво

  • За даними дослідження громадської думки «Культура споживання пива в Україні», проведеного компанією “GfK Ukraine”, для більшості українців середня норма споживання пива складає 0,5 та 0,33 л на день (50,2% та 16,3% відповідно), що відповідає нормам, розрахованим за міжнародними стандартами. Переважна більшість українців знає, якою є безпечна норма споживання пива, однак близько третини респондентів як середню норму вказали 1-2 л пива за раз.

    Левова частка українців споживає пиво максимум через день і рідше, що також відповідає безпечним нормам споживання пива. Середньостатистично для України більшість респондентів споживає пиво вдома, а також у кафе, барах і ресторанах. Однак для мешканців великих міст (більше 500 тис.) другим за популярністю місцем споживання пива є вулиця – тут пиво п’ють 19,7%, тоді як у закладах – 7,4%.

    Більшість українців починає споживати пиво після досягнення повноліття – 53,9%. Значно менша кількість людей, які почали пити пиво до 18 років, у Центральній Україні – 25,2% мешканців регіону. Найбільше молодих людей пробують пиво до досягнення повноліття у містах з населенням 51-100 тис. та більше 500 тис. (51,8% і 54,7% відповідно). В цілому опитані починають пити пиво з власного вибору (45,3%) або беруть приклад з друзів (48%).

    Смакувати напій, розслабитися та поспілкуватися – ось основні фактори, заради яких українці п’ють пиво. Лише 4% громадян п’ють пиво, щоб захмеліти.

    У сприйнятті людей пиво залишається найбільш безпечним алкогольним напоєм. 53,9% українців з високим рівнем доходу найбільш небезпечною вважають горілку, пиво вважають небезпечним лише 8% з них. А от зі зменшенням рівня доходів ситуація змінюється: тільки 39,8% людей з низьким доходом поставили найвищий ранг небезпеки горілці, а 19% – найвищий ранг небезпеки пиву.

  • За словами експерта ГО “Центр досліджень проблем міста” Володимира Івашка, дослідження показало, що пивного алкоголізму в Україні не існує. Адже в цілому наші громадяни дотримуються безпечних для здоров’я норм і п’ють у належних для цього місцях. Тільки 8,9% опитаних виокремлюють саме пивний вид алкоголізму, в той час як 44,2% визнають проблему алкоголізму як такого, а ще 22,2% бачать проблему горілчаного алкоголізму.

    Опитування населення України проводилося у серпні 2010 року. Всього опитано 950 жителів України віком від 18 до 59 років, похибка – 3%.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!