Міліція втратить жіноче лице?

  • З нового навчального року правила вступу до міліцейських вишів зміняться так, що закриють дорогу в міліцію для багатьох жінок.

    У жіночому правозахисному центрі “Ла Страда-Україна” стверджують, що розпорядження Кабінету міністрів, яке регламентує цьогорічний вступ до вищих навчальних закладів МВС, є дискримінаційним, оскільки фактично позбавляє жінок можливості вступати до міліцейських вишів. Представники центру пояснили, що мова йде про розпорядження уряду щодо експерименту з підготовки фахівців для міністерства внутрішніх справ, яким пропонується навчати фахівців за схемою “курсант – військовослужбовець – курсант”. Тобто навчання у спеціалізованих вишах включатиме в себе обов’язковий рік строкової служби у внутрішніх військах.

    Як зазначають правозахисники, висновок про гендерну дискримінацію випливає з норм Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. У цьому законі прописано, що “на строкову військову службу в мирний час призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі”. Центр “Ла Страда” просить скасувати урядове розпорядження. Листи з відповідними зверненнями правозахисники направили до адміністрації президента й уряду.

    Коментар

    Як пояснив журналістові “ГК” спеціаліст групи зв’язків із громадськістю Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ Ігор Голинський, у порядку експерименту з нового навчального року у міліцейських університетах буде запроваджена практика проходження строкової служби у внутрішніх військах МВС після закінчення першого курсу.

    “Під час армійської служби курсанти набуватимуть необхідних для роботи в міліції професійних навичок, їх залучатимуть до патрулювання, охорони правопорядку, – пояснив Ігор Голинський. – На жаль, останнім часом до міліцейських вишів часто поступали випускники шкіл, які здобували вищу юридичну освіту, отримували лейтенантські погони, а потім звільнялися з органів внутрішніх справ на першому році роботи. Тим же, хто залишається працювати в міліції, часто бракує життєвого досвіду й армійського гарту”.

    У Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ з наступного навчального року відбудуться інші зміни: до цього міліцейського вишу набиратимуть тільки осіб після строкової служби в армії, а також осіб рядового та сержантського складу, які уже проходять службу в органах внутрішніх справ.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!