Звідки гроші в прокурора

 • Прокурору Івано-Франківської області Миколі Гошовському стати одним із найбагатших прокурорів України допомогла… дружина.

  Декларування доходів за минулий рік принесло очільнику обласної прокуратури несподівану й, схоже, не надто бажану популярність. Порівняння декларацій показало, що Івано-Франківський обласний прокурор Микола Гошовський є одним з найбагатших таких посадовців в Україні. Серед обласних колег службовець поступився тільки прокурорам Харківської та Хмельницької областей.

  На прес-конференції 1 липня Микола Гошовський відкрив таємницю свого багатства. «В мене річний дохід за декларацією 422 тис. грн. Із них, настільки я пам’ятаю, 185-186 тис. – заробітна плата, 10 тис. – матеріальна допомога, – пояснив прокурор. – У мене дійсно висока пенсія. Я свою пенсію ставлю на депозит, звідти отримав дивіденди – 45 тис. грн.».

  Решту грошей, зазначених у декларації, заробила дружина Миколи Гошовського. «Дружина – суддя Верховного суду, вона має нормальну заробітну плату. Взяли й додали мій дохід 422 тис. грн. і дохід дружини 258 тис. грн. – і вийшло, що я отримую 680 тис. і є одним з найбагатших прокурорів України», – зізнався обласний прокурор.

  За словами Гошовського, у Франції, де йому недавно пощастило побувати, прокурор регіону отримує 10-15 тис. євро. Натомість прокурор Івано-Франківської області – тільки 1500-1600 євро. «Чи це є багато, враховуючи, що я 26 років працюю в прокуратурі? Посивів…», – трохи побідкався прокурор Івано-Франківської області. Гошовський також підтвердив, що їздить на позашляховику. Але уточнив, що придбав автомобіль у кредит і зберігає всі квитанції про його погашення.

 • До речі, з декларацією доходів Миколи Гошовського за 2010 рік можна ознайомитись на сайті обласної прокуратури. Окрім річних доходів, у декларації зазначено, що у приватній власності обласного прокурора є квартира площею 140,65 кв. м, а члени його сім’ї володіють квартирою площею 73 кв. м, садовим (дачним) будинком площею 140 кв. м. та земельною ділянкою розміром 1,6 га. На утримання майна та транспортних засобів обласний прокурор минулого року витратив майже 6,8 тис. грн., а члени його сім’ї – 28 тис. грн.

  Марія ГАВРИЛЮК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!