Жартівник Че, пересмішник Чорноус

 • В одному з випусків авторитетного юридичного альманаху «Міжнародне бізнес-право» (International Business Law) опубліковано список найбільших катів в історії людства. Експерти видання внесли до списку лише тих злочинців, які особисто виконували страти, тому, скажімо, Сталін чи Гітлер до цього “рейтингу” не потрапили. Добігаю очима до якоїсь Тоньки Москвічки: вона, виявляється, проводила масові розстріли в часи Другої світової… За нею – французький кат Анрі Сансон, який виконував вироки в часи якобінського терору у Франції. Ну, а далі – революційний команданте Че Гевара, за ним – Рудольф Франц Хьосс, будівничий газових камер, комендант Освенціма.

  Так-от, недавно в стінах міської ради реготали й аплодували депутату від “Третьої сили”, члену фракції “Громадський форум Івано-Франківська” Володимиру Чорноусу, який взявся захищати ім’я Че Гевари, яким один франківський підприємець назвав свій паб. Нагадаю, проти такої назви для закладу громадського харчування категорично виступив мер Віктор Анушкевичус, який резонно кваліфікував комуніста Че Гевару як “представника людиноненависницької ідеології”. Але пана Чорноуса це чомусь дуже насмішило. Депутат вирішив спробувати себе в ролі місцевого Задоронова та й трохи позбиткуватися з не надто “просунутого” мера, якого чомусь не зворушує романтичний ореол довкола фігури команданте. А й справді, чому б і не посміятися, навіть у сесійній залі, не все ж думати про “приливы и откаты”, як казав реальний Задорнов… І оскільки здобутих в КВН навичок депутат ще не розгубив, то вся міська рада й справді щиро реготала. І націоналістична “Свобода”, і опозиційні БЮТівці, і фронтзмінівці. А даремно.

  Не буду детально зупинятися на біографії Че Гевари, згадаю тільки один епізод. Отримавши на Кубі пост міністра промисловості, особистий друг Фіделя Кастро команданте Че швидко знудився і попросився на улюблену роботу – начальником тюрми Ла Кабана. Там він зміг втілювати в життя свої революційні фантазії.

  А вони шокують. Агент ЦРУ Фелікс Родрігес, який чимало крові у житті побачив, згадуючи поведінку команданте в тюрмі, жахався жорстокості революціонера. Так, цеерушник згадує, як одного разу мати прийшла до тюрми просити за сина, що намалював на стіні якийсь антикомуністичний лозунг. Команданте наказав вивести сина з камери і розстріляв його на очах у матері. Відомо також, що він особисто розстрілював навіть малолітніх дітей. Так, одного хлопчика, який ніяк не хотів випускати з хати свого арештованого режимом батька, забрали у Ла Кабану. Малий постійно кричав і плакав, врешті його вивели у двір до Че Гевари. В’язень Пьер Сан Мартін згадує: «Потім ми побачили, як Гевара витягнув з кобури пістолет. Приставив дуло до потилиці хлопчика, пролунав постріл. Хлопчик буквально був обезголовлений». І таких фактів багато.

 • Та що ж. Якщо вже наповнювати сміхом сесійну залу, то чому ж обмежуватися тільки Че Геварою? Уявляю, як весело буде, коли депутати “Громадського форуму” оголосять про перейменування “ПаркГотелю”, який належить їхньому лідеру Юрію Солов’ю, на “Чикотило”, а бару “Ранчо” – на “Рудді” на честь Рудольфа Хьосса… Не смішно? Невже? До слова, Володимир Чорноус так розпереживався на трибуні, що в Україні триває полювання на відьом, хоча кому, як не йому, фаховому юристу, знати: в Україні так і не було проведено люстрацію. І кати з ЧК-НКВС, на чиїх кашкетах красувалася така ж червона зірочка, як на легендарному береті їхнього латиноамериканського соратника Че, досі спокійно ходять по нашій землі і отримують від ненависної їм держави персональні пенсії. Смішно?

  Ярослав СВЕЛЕБА
  Заступник голови Івано-Франківської
  міської організації УНП

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!