Рада проти алкоголю

 • Депутати Івано-Франківської міської ради просять духовенство допомогти у боротьбі з алкоголізмом.

  У понеділок, 7 листопада, депутати Івано-Франківської міської ради, духовенство та представники деяких громадських організацій зібралися для обговорення проекту рішення міськради «Про впорядкування торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями на території міста Івано-Франківська». На черговій сесії депутати пропонуватимуть заборонити продаж алкоголю у закладах торгівлі площею менше, ніж 20 квадратних метрів, у парках, скверах та в магазинах, розташованих за 50 метрів від території освітніх, спортивних закладів, а також закладів культури й охорони здоров’я. Крім того, депутати мають намір обмежити продаж алкоголю у закладах, не обладнаних відповідним устаткуванням (вітринами, прилавками), охороною, протипожежною сигналізацією, достатнім освітленням, опаленням та вентиляцією.

  Це вже не перша спроба міських обранців обмежити продаж алкоголю в Івано-Франківську. Секретар міськради Руслан Марцінків нагадав, що депутати попередньої каденції прийняли рішення, яким обмежили продаж алкоголю в нічний час – з 22 до 8 год. Прокурор Івано-Франківська опротестував це рішення міськради. А після того, як депутати його протест відхилили, подав до суду. Наразі справа про заборону продажу алкоголю перебуває на розгляді у Львівському апеляційному суді. Втім, деякі заклади Івано-Франківська таки відмовилися продавати алкоголь з 22 до 8 год.

  Голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, захисту прав людини, законності, взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації Михайло Сеньків зазначив, що численні скарги батьків щодо торгівлі алкоголем біля шкіл змусили депутатів шукати інші методи боротьби з продажем алкоголю. «Якщо минулого року прокурор вносив протест на часове обмеження торгівлі алкоголем, мотивуючи це тим, що закон не зовсім чітко дозволяє це робити, то він наголошував, що територіально визначати місця якраз є в нашій компетенції. Чим ми, власне, скористалися», – зазначив депутат.

  Депутати запросили духовенство та громадські організації прийти на сесію міської ради та підтримати ініціаторів проекту рішення про обмеження продажу алкоголю. «Ці бізнесмени вміють найняти добрих юристів, вміють дати, перепрошую, гроші, і ми знаємо, як ці протести прокурора народжуються, – сказав Марцінків. – Тому ми маємо виписати рішення, щоб воно відповідало закону, щоб ніхто його не оскаржив і ми могли частково обмежити продаж алкоголю в місті Івано-Франківську. Він зазначив, що дія цього рішення буде розповсюджуватися і на бари, паби та ресторани.

  Заступник голови ОО ВУТ «Просвіта» Євген Романишин запропонував заборонити літні торгові майданчики. Навів статистику, що пивний алкоголізм за останніх п’ять років збільшився втричі. «Ми підприємців поставимо на місце. Це люди, які просто знищують нашу націю», – підсумував Романишин.

  Присутні також запропонували звернутися до Верховної Ради з проханням внести пиво в розряд алкогольних напоїв, звернути увагу на нелегальні точки продажу алкоголю, попросити підприємців розміщувати у своїх закладах соціальну рекламу про шкоду алкоголю. Говорили навіть, щоб у цю рекламу включити інформацію про чіпси та кока-колу. Однак Михайло Сеньків закликав боротися за здоровий спосіб життя послідовно.

  Марія ГАВРИЛЮК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!