Женіть колектора в шию!

  • Відтепер, якщо до вас нагрянув колектор – маєте повне право відмовитися від спілкування із ним. Мін’юст визнав діяльність колекторських фірм незаконною, якщо вона не була узгоджена з позичальником.

    Відтепер, якщо до вас нагрянув колектор – маєте повне право відмовитися від спілкування із ним. Мін’юст визнав діяльність колекторських фірм незаконною, якщо вона не була узгоджена з позичальником.

    Після численних звернень і скарг громадян у зв’язку з пожвавленням діяльності колекторських фірм Міністерство юстиції звернуло увагу на проблему і минулого вівторка звернулося до голови правління Нацбанку з проханням встановити відповідний контроль над банківськими установами. “Я звернувся до голови правління НБУ з проханням вжити негайних заходів до банків, які допускають порушення прав громадян, аж до відкликання ліцензій”, – наголосив міністр юстиції М.Оніщук.
    М.Оніщук пояснив, що діяльність подібних організацій з “вибивання” боргів є незаконною, оскільки залучення їх як посередників у стосунках між банком і позичальником порушує національний закон про банківську таємницю. “Законодавством передбачено, що банківська таємниця може бути розкритою банком лише за згодою позичальника або на вимогу суду та правоохоронних органів”, – підкреслив очільник Мін’юсту.
    Діяльність таких посередників, коли вони отримують від банку конфіденційну інформацію персонального характеру без згоди на те позичальників, може розглядатися як порушення закону, що межує з кримінальною відповідальністю. Якщо боржник не надав письмового дозволу на розкриття банківської таємниці, діяльність колекторської фірми порушує права та забезпечені законом інтереси громадян і може кваліфікуватися як злочин, визначений, зокрема, статтею 182 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за порушення недоторканності приватного життя, статтею 189 – за вимагання, статтею 355 – за примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань.
    В той же час громадянам, які не давали згоди на співпрацю з колекторами, але зазнають з їхнього боку психологічного тиску чи погроз, рекомендують негайно звертатися в правоохоронні органи. “Якщо такої згоди немає, то я хотів би рекомендувати, щоб громадяни України, які отримують телефонні дзвінки, погрози, звернення до дітей, членів сім’ї тощо, негайно зверталися до органів внутрішніх справ, у прокуратуру, Службу безпеки України, оскільки йдеться про порушення їхніх конституційних прав, які охороняються законом”, – підкреслив міністр.
    В свою чергу “Незалежне колекторське агентство” розглядає питання про подачу позовної заяви до Міністерства юстиції України про захист честі, гідності і ділової репутації колекторської компанії у зв’язку із заявами Міністра юстиції Миколи Оніщука про визнання незаконною діяльності таких компаній.

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    One thought on “Женіть колектора в шию!

    1. Уже давно пора на законодавчому рівні закріпити статус колекторів, антиколекторів, детективних агенств, приватних еспертизних центрів і тд… А то в кодексі пише про змагальність сторін, а альтернативи ні розшуку ні слідству, ні експертизі нема…

    Comments are closed.