Родимки вбивають

  • З-поміж кожних 100 українців, у яких виявляють злоякісну пухлину шкіри меланому, 95 помирають у перший же рік після встановлення діагнозу. І це за умови, що на ранній стадії утворення меланома повністю виліковна.

    З-поміж кожних 100 українців, у яких виявляють злоякісну пухлину шкіри меланому, 95 помирають у перший же рік після встановлення діагнозу. І це за умови, що на ранній стадії утворення меланома повністю виліковна. „Високий показник смертності пов’язаний не з відсутністю методів лікування, а з несвоєчасною діагностикою”, — констатує доктор медичних наук, головний лікар київського Інституту дерматології і косметології Ольга Богомолець. Минулого понеділка в рамках першого Всеукраїнського марафону Здоров’я пані Богомолець відвідала Івано-Франківськ.

    Діагностика „на око”

    В структурі онкологічних захворювань злоякісні пухлини шкіри — на першому місці. Особливо небезпечною серед них медики вважають меланому, на яку перетворюються родимки, бородавки й родимі плями. „Навіть досвідченому лікарю часом важко визначити початкову стадію злоякісного переродження родимок”, — зазначила професор Богомолець. А саме це — раннє виявлення — дає змогу успішно лікуватися. Коли в Сполучених Штатах смертність від меланоми становить 5%, то в Україні — 95%. І тільки через те, що злоякісні новоутворення виявляють переважно у занедбаній формі.
    Зазвичай меланому видаляють. Операція потребує надретельності, оскільки ця, дуже агресивна, пухлина має здатність відновлюватися з кількох залишених клітин і впродовж лічених місяців „з’їдає” людину. „Доводиться чути багато розповідей про випадки, коли після видалення родимки чи бородавки люди вмирають, — каже пані Ольга. — Заявляю вам: це неможливо. Люди вмирають від неправильно видаленої або недіагностованої меланоми”.
    Чому так стається? Ольга Богомолець пояснює це збігом багатьох обставин. По-перше, медики в регіонах — дерматологи й онкологи — не мають досвіду розпізнавання меланоми на ранніх стадіях. Семінари з цього приводу досі не проводилися. Сучасної діагностичної апаратури на озброєнні у наших лікарів попросту немає. Єдиний в Україні апарат, призначений для ранньої діагностики меланоми (епілюмінісцентний дерматоскоп), — в Інституті дерматології.  

    Знати й пильнувати

    Кожного дня спеціалісти інституту приймають по 100 пацієнтів, 10-15% ставлять страшний діагноз. „Ви не уявляєте, як я почуваюся, коли бачу молоду жінку, матір двох дітей, і знаю, що не можу їй допомогти, — розповідає професор Богомолець. — Запитую: чому не звернулися раніше? А вона пояснює, що прийшла, як тільки почула опис зміненої бородавки по радіо…”
    У розвинених країнах світу ознаки раку шкіри знають навіть школярі. Матері свідомі того, що повинні самі оглядати своїх дітей і чоловіків — наприклад, коли ті купаються. І ця практика не залежить від того, як часто вони бувають у лікарів. А ще вони усвідомлюють, що у випадку змін треба негайно звертатися до лікаря. Адже змінена родимка, величиною в сантиметр, це вже смертний вирок хворому. „У нас люди не знають, коли звернутися, куди звернутися”, — зазначає пані Ольга.

  • Для дітей, і не тільки

     На початку 1990-х меланома не була настільки поширеним захворюванням. Медики одностайні, що цьому сприяла інсоляція. Заміри свідчать, що інтенсивність сонячного опромінення нині вдвічі більша, ніж десять років тому. „Кількість сонячних опіків („червоний загар”) пропорційно збільшує ризик переродження родимок у дітей, — застерігає Ольга Богомолець. — У дорослих провокує розвиток раку шкіри”.

    В Івано-Франківську пані Богомолець оглянула 130 дітей-сиріт, які мають атипові родимки (медогляд пройшли більше 4000 вихованців місцевих інтернатів). „Групу ризику” взяли на диспансерний облік. „Частина дітей потребує термінової операції, частина — планової, решта — постійного спостереження”, — повідомила професор. Все це бере на себе Інститут дерматології. Адже Всеукраїнський марафон Здоров’я, що його ініціювала пані Богомолець, якраз і полягає в тому, щоби надати медичну допомогу соціально незахищеній категорії дітей. Благодійний тур обласними центрами країни проходить за підтримки президента. А у Франківську — і за сприяння обласного управління охорони здоров’я.
    Останнє дає надію, що невдовзі франківцям будуть доступні і знання про новоутворення на шкірі, і новітні методи їх діагностики. Як повідомив начальник управління Любомир Малофій, з Інститутом дерматології домовлено про відкриття на базі обласного Центру здоров’я спеціального Центру телемедицини. Структура надаватиме консультативну допомогу і пояснюватиме, як вберегтися від страшної хвороби. Проект реалізовуватиметься впродовж цього року.
    А вже у травні Франківськ долучиться до всеукраїнської акції Інституту дерматології — „День меланоми”. Як повідомила професор Богомолець, передбачено, що дерматологи усіх клінік міста, в т. ч. й приватних, проведуть благодійний прийом городян з приводу новоутворень на шкірі. Дату акції обласне управління охорони здоров’я повідомить додатково.

    Наталія КУШНІРЕНКО

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    6 thoughts on “Родимки вбивають

    1. Так, ви кажете, що апарат для видалення родимок є тільки інституті дерматології в Києві.Але більшість України – це далеко не жителі Києва. Начитавшись цих погрозливих для їхнього життя (бо ж всі мають родимки) статей, вони ідуть в найближчий онкологічний центр – а там нема як апарату (того що треба) для видалення родимки так і фахівців, які б справді розумілися на родимках. Пацієнта, як правило вони вже не відпускають, бо це ж гроші. І самі віднгосяться до родимок легковажно, як до бородаки і видаляють так само, як бородавку. А що після видалення з людиною відбувається – їм вже це не цікаво. А людина просто починає вмирати після неправильного видалення родимки. Краще не спішити видаляти взагалі. НЕ БОЛИТЬ-НЕ РУХАЙ.

    2. Краще іх не рухати взагалі – це як лотерея – одному видалять – нічого, а іншому -після видалення злоякісний процес розпочинається ,який крок за кроком вбиває людський  організм(це може бути 5 або 8 років. З родимкою, яка навть почала змінюватися, ви проживете набагато довше,принаймі до старості. Ще одне- після видалення родимки  злоякісний процес поширюється з болями не забувайте і ви вже своі  відведені роки проводите в болях, як при артриті ,тільки в різних  частинах тіла де хвороба знаходить собі місце. Вибирайте, який з варіантів вам більше підходить!    і не вірте 100% результату нікому.

    3. Яким чином проводиться лікування – пані Богомолець ніде не розказує? Тільки своіми передачами наганяє більшого страху на людей, підштовхуючи іх таким чином позбутись чим скоріш тих “ненависних родимок”. Майже кожна людина має родимки. І тепер підрахуйте- це ж яка кількість пацієнтів- для всіх вистачить – не тільки для Богомолець.

    4. Люди помирают від раку через халатність лікарів. Через те, що лікарі   пока не заплатиш нічого  не скажуть і нічого не поможуить.

      Лікарі  роблять все, щоб зробити  відвідувача постійним клієнтом і друть шаленні гроші!

       

    5. В моєї дівчини є родимка від народження була нормальна а зараз почала рости і змінила колір на червоний як кров куди краще обстежитись іти?

    Comments are closed.