Як безпечно повернутись у звільнені від росіян населені пункти: поради ДСНС

 • ЗСУ щодня звільняють території України від ворога. Зазвичай, коли люди дізнаються, що їх місто чи селище нарешті деокуповане, то хочуть якомога скоріше повернутися додому.

  Та слід пам’ятати, що це може бути небезпечно, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на ДСНС України.

  Згідно з інформацією, уже є безліч прикладів, коли ворог мінував житлові будинки, цивільні автомобілі та навіть тіла загиблих.

  “Це – підступно, жорстоко та суперечить будь-яким законам. Але наш ворог – саме такий. Тож обережність має бути передусім. Ми наполегливо рекомендуємо дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС”, – наголошують в дописі.

  Якщо ви вже вирішили повертатися у звільнене місто чи селище до власної оселі, то вам необхідно:

  • Звернутися до місцевих органів влади, щоб отримати інформацію про обстеження вашого будинку та території навколо на наявність вибухонебезпечних предметів.
  • У разі відсутності такої інформації самостійно подати заявку на обстеження домівки спеціалістами ДСНС за номером “101” або у мобільному застосунку “Розмінування України”.
  • Після авторизації ви зможете повідомити саперів про ймовірну загрозу у вашій оселі та в режимі онлайн слідкувати за обробленням заявки.

  Нагадаємо, за добу ЗСУ ліквідували ще 650 окупантів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!